Příprava2016/17
Senica 25. 6. 2016 | 11:00:00
1:1

Slovácko remizovalo se Senicou 1:1

Slovácko v sobotním parném dopoledni přivítalo tým slovenské Senice. O osudu utkání rozhodly dva pokutové kopy v prvním poločase.

První velkou šanci utkání měl Francis Koné, který se v 6. minutě dostal k hlavičce po rohovém kopu Havlíka, ale jeho zakončení z malého vápna se mezi tři tyče nevešlo.

Ve 28. minutě se situace opakovala s tím, že tentokrát Koné mířil pouze do náruče senického gólmana.

Ve 34. minutě zahráli hosté v pokutovém území rukou a sudí nařídili pokutový kop. K míči se postavil Koné a tentokrát nedal hostujícímu gólmanovi sebemenší šanci - 1:0.

Vedení však Slovácku dlouho nevydrželo a ve 40. minutě hosté srovnali rovněž brankou z pokutového kopu, který proměnil Lopez Pirulo – 1:1

Ve druhém poločase mohly oba týmy svrhnout vedení na svou stranu, ale ani jeden gólman již neinkasoval. Nejblíže k brance měl v poslední minutě utkání domácí Zajíc, který dostal přihrávku za obranu Senice a šel sám na brankáře Placha, který mu střelu k tyči reflexivně vyrazil a i jeho druhý zásah byl úspěšný.

„Dnes byly podmínky opravdu extrémní, ale jsem rád, že jsme utkání s kvalitním soupeřem mohli odehrát. Máme za sebou týden, ve kterém jsme tvrdě trénovali. Chtěl jsem vidět hráče i v herní zátěži,“ říká trenér Slovácka Stanislav Levý.

„Nejvíce mě vadilo, že jsme tam dnes měli spoustu nevynucených ztrát. Těch ztracených balónů a nepřesností při přechodu do protiútoku, kdy jsme mohli jít do přečíslení bylo opravdu hodně. Určitou příčinou může být únava, ale na to se samozřejmě vymlouvat nemůžeme,“ dodává Levý.

1.FC Slovácko – FK Senica 1:1
Branky: 35. Koné (pen.) – 41. Pirulo (pen.)

Sestava 1.FC Slovácko
1. poločas: Heča – Šumulikoski, Hofmann, Hlúpik, Diviš, Daníček, Břečka, Havlík, Reinberk, Chýla, Koné
2. poločas: DaněkHofmann, Břečka, Chýla (78. Mareš), Daníček (78. Ťok), Šimko, Kalouda, Sadílek, Kerbr, Zajíc, Biolek

1. Slovácko 0 0 0 0 0:0 0

2. Sparta 0 0 0 0 0:0 0

3. Bohemians 0 0 0 0 0:0 0

4. Dukla 0 0 0 0 0:0 0

5. Ostrava 0 0 0 0 0:0 0

6. Zlín 0 0 0 0 0:0 0

7. Liberec 0 0 0 0 0:0 0

8. Jihlava 0 0 0 0 0:0 0