Report 1. kolo - AC Sparta Praha - 1.FC Slovácko

3:2

Počet diváků: 7121
Sestava Slovácka: Heča - Šimko, Reinberk, Rada, Košút - Šumulikoski, Kerbr, Havlík (45. Ťok), Diviš, Daníček, Biolek (45. Civić)

Slovácko těsně podlehlo na Letné

Slovácko podlehlo venku Spartě 2:3. Domácí vedli už po deseti minutách 2:0, ale po poločase dokázal Jaroslav Diviš vrátit Moravany do zápasu.

• Sparta ovládla první poločas výsledkem 2:0, když se dvakrát v úvodní desetiminutovce trefil Dočkal
  • Slovácko udržel ve hře dvěma zásahy ve druhém poločase Diviš
  • Vítěznou branku Sparty vstřelil Timéoko Konaté

Utkání začalo pro Slovácko smolně. Po chybě v rozehrávce Heči se od Dočkala odrazil míč do branky. Než se modro-bílí z inkasované branky vzpamatovali, Sparta se radovala podruhé. Košút kopl ve vápně Juliše a Dočkal proměnil penaltu.

V dalších minutách se hra uklidnila. Sparta měla sice míč častěji na kopačkách, do vyložených šancí se ale nedostávala. Slovácko se dostávalo pod tlak, ale bránilo účinně. V útočné fázi se však Moravanům vůbec nedařilo a k zásadnějšímu ohrožení Bičíkovy brány se nedostali.

Trenér Levý v poločase provedl dvě změny. Ze hřiště stáhl Havlíka a Biolka, které nahradili Ťok a Civič. Změna prospěla zejména levé straně. Druhou půli načala tutovka Šurala, kterého vychytal Heča. Slovácko snížilo v 53. minutě, když se z otočky prosadil Diviš.

Hosté přitlačili a místy Spartu přehrávali. Ke střele se dostal Kerbr, ale našel jen Bičíka. Dvoubrankové vedení vrátil domácím střelou ze strany Konaté. Dvacet minut před koncem za hosty opět snížil Diviš.

Stejný hráč byl několikrát blízko vyrovnání. Jednou nedosáhl na prudký centr Šimka, podruhé zakončoval do boční sítě z ofsajdu. V nadstavení si Slovácko vytvořilo tlak, ale síť Bičíkovy brány nerozvlnilo.

16 Patrik Šimko 90 - 1 -