Report 2. kolo - 1.FC Slovácko - Dukla Praha

Góly: 79. Košút, 90+4. Zajíc – 32. Olayinka, 62. Albiach (pen.)
Žluté karty: 36. T. Rada, 45+1. Civič, 66. Šumulikoski, 90. Šimko – 38. Beauguel, 58. Kušnír, 66. Albiach, 66. Marek Hanousek
Počet diváků: 3652
Sestava Slovácka: Heča - Šimko, Reinberk (85. Zajíc), Rada, Košút, Civić - Šumulikoski, Kerbr, Havlík (64. Ťok), Diviš, Daníček
Sestava soupeře: Hroššo – Kušnír, Štetina, Šimůnek (C), Podaný – Marek Hanousek, Považanec (90. Smejkal), Čajić – Albiach (83. Daniel Tetour), Beauguel, Olayinka (73. Manzia)

Slovácko gólem v nastavení vydřelo bod

Dramatický zápas s pražskou Duklou skončil remízou 2:2. Hosté šli do vedení po brance Olayinky, po poločase zvýšil na 2:0 pro hosty z penalty Albiach. Do hry vrátil modro-bílé v 79. minutě Košút. Bod vystřelil premiérovou brankou v nejvyšší lize Zajíc.

• Slovácko dohnalo v zápase s Duklou dvoubrankové manko
  • O bodu pro domácí rozhodl až v poslední minutě nastavení první brankou v nejvyšší lize Tomáš Zajíc
  • Domácí získali první bod v letošní sezóně po remíze 2:2

První minuty zápasu mělo ve své režii Slovácko. Svěřenci trenéra Levého měli míč častěji na kopačkách. Aktivní byli především křídelníci. Do šance se po chybě Hrošša téměř dostal Diviš, ale brankář hostů společně s obranou situaci vyřešil.

Série rohů domácích v branku nevyústila. Největší šanci měl na hlavě Havlík, ale míč poslal těsně mimo. Duklu poslal do vedení Peter Olayinka střelou z pravé strany. Do poločasu už branka nepadla.

Po přestávce vypadala hra podobně jako na začátku zápasu. Slovácko drželo míč, ale nedokázalo soupeře souvisleji zatlačit.

Po hodině hry odpískal sudí po zákroku slovácké obrany penaltu, kterou proměnil Néstor Albiach. Další minuty ovládly emoce na obou stranách a rozhodčí Královec rozdával žluté karty. Po průniku Košúta zastavil šanci Diviše ofsajd.

Domácí si šli za brankou, ale vyložené brankové příležitosti si nevytvářeli. Na 1:2 snížil v 79. minutě Tomáš Košút, když usměrnil do sítě roh. Další šance mělo Slovácko opět z dlouhé řady standardních situací, ale Hroššo odolal.

Na konci zápasu v poslední možné šanci usměrnil míč za záda Hrošša Tomáš Zajíc a rozhodl o dělbě bodů. V dalším zápase čeká Slovácko Jablonec.

16 Patrik Šimko 90 - 1 -