Report 3. kolo - FK Baumit Jablonec - 1.FC Slovácko

Góly: 6. Wágner, 83. Mihálik – 19. Rada, 77. Havlík
Žluté karty: 10. Šumulikoski, 65. Civić - 50. Nový, 59. Hübschman
Počet diváků: 2386
Sestava Slovácka: Heča - Šimko, Reinberk, Rada, Košút, Civić - Ťok (65. Havlík), Šumulikoski, Kerbr, Diviš (90. 88. Biolek), Daníček (73. Zajíc)
Sestava soupeře: Hrubý – Kouřil, Pernica, Kubista – Nový, Trávník (79. Mihálik), Hübschman (C), Jiráček (65. Bazal), Hybš – Mehanovič (53. Pospíšil) – Wágner

Slovácko veze bod z Jablonce za remízu 2:2
jablonec2130816.JPG

Slovácko ve 3. ligovém kole vybojovalo bod na půdě Jablonce, kde svěřenci trenéra Stanislava Levého remizovali 2:2. O branky Slovácka se postaral Rada a Havlík

• Slovácko bodovalo podruhé v řadě, když stejně jako před týdnem doma s Duklou remizovalo 2:2
  • Nejdříve vedl Jablonec, ale Moravanům se podařilo zápas otočit, jenže od remíze sedm minut před koncem rozhodl Mihálik
  • O góly se postarali Tomáš Rada a Marek Havlík, na druhé straně nedal penaltu Wágner

Stejně jako v prvním venkovním zápase i tentokrát Slovácko inkasovalo již v úvodu utkání, když v 6. minutě zahrával standardní situaci odchovanec Slovácka Michal Trávník, který našel hlavu Tomáše Wágnera, který překonal Heču – 1:0.

Slovácko však inkasovaná branka nezlomila a v 19. minutě bylo na jablonecké Střelinici vyrovnáno, když se po rohovém kopu Ťoka odrazil míč k Tomáši Radovi, který střelou z dálky prostřelil domácího gólmana Hrubého 1:1.

Ve 27. minutě mohlo jít Slovácko dokonce do vedení a opět to bylo po standardní situaci. Na rohový kop si nejvýše vyskočil Košút a domácí gólman musel vytáhnout jeden ze svých zákroků.

Ve druhém poločase mohlo Slovácko udeřit v 54. minutě. Civič vedl míč po levé straně a poslal prudkou přihrávku do pokutového území, na kterou však Kerbr ve skluzu nedosáhl.

Naopak v 62. minutě po hrubce Slovácka na půli hřiště šli domácí v přečíslení do útoku, ale obrana Slovácka si s nepříjemnou situací poradila.

Slovácko hrálo aktivně a v 77. minutě předvedlo rychlou akci po levé straně. Milan Kerbr prostrčil míč na Civiče, který v pokutovém území našel Marka Havlíka, který poslal míč do sítě – 1.2.

Bohužel radost Slovácka trvala pouze šest minut a v 83. minutě bylo opět srovnáno po Pospíšilově kolmici se ocitl sám před Hečou Mihálik, který vyrovnal na 2:2.

V 86. minutě to vypadlo zle nedobře, když po souboji v pokutovém území jeden z jabloneckých hráčů upadl na zem a po několikavteřinovém váhání pískl sudí Příhoda pokutový kop. Srdeční příhodu z toho však fanoušci Slovácka nakonec mít nemuseli, protože domácí domácí Wágner branku přestřelil.

Slovácko si tak z Jablonce odvezlo bod za remízu 2:2.