Report 5. kolo - Zbrojovka Brno - 1.FC Slovácko

Góly: 47. Polák
Žluté karty: 35. Biolek, 41. Ťok, 65. Kerbr
Počet diváků: 4322
Sestava Slovácka: Heča - Reinberk, Košút, Chvátal - Ťok (53. Kalouda), Kerbr (65. Zajíc), Havlík, Diviš, Daníček, Biolek (53. Kone)
Sestava soupeře: Melichárek – Jakub Šural (82. Sedlák), Vraštil, Kijanskas, Lutonský – Polák (C), Lacko – Hyčka, Michal Škoda (73. R. Buchta), Vávra (69. Pašek) – Řezníček

Slovácko v Brně prohrálo 0:1
brno270816.JPG

Fotbalisté Slovácka v Králově Poli prohráli 0:1, když o výsledku televizního utkání ve druhém poločase rozhodl Jan Polák. Slovácku si příliš šancí na vyrovnání nepřipravilo, nejblíže byl v tutovce Kerbr, ale Melichárek jej vychytal.

• Slovácko poprvé v nové sezóně nevstřelilo branku
  • Po více než roce se objevil v sestavě Slovácka uzdravený Luboš Kalouda, přes půlhodiny odehrál po delší pauze i Koné
  • Rozhodující branku vstřelil na začátku druhé půle po rohovém kopu Jan Polák

Slovácko v rámci pátého kola nejvyšší soutěže zavítalo do Brna k zápasu se Zbrojovkou. Utkání bylo pikantní pro oba tábory, neboť v týmu soupeře působí bývalý trenér Slovácka Habanec, kanonýr Došek nebo brankář Melichárek.

Do utkání lépe vstoupili domácí, kteří zatlačili Slovácko k jeho vápnu a obléhali Hečovu bránu. Šance Škody a Šurala branky nepřinesly, hosty podržel Heča případně červení vůbec netrefili branku. Slovácko spoléhalo na brejky, které vedli rychlostní hráči. Na hrotu se Diviš střídal s Biolkem.

Jeden takový útok zakončoval patičkou Diviš, ale na Melichárka si nepřišel. V prvním poločase mělo Slovácko i Brno mnoho rohových kopů, ve kterých ale měli navrch bránící hráči. V závěru půle měli dvě velké šance Řezníček a Škoda, ale ani jeden z nich se neprosadil.

Druhý poločas začal pro Slovácko špatně, když po rohovém kopu po zemi překonal přes klubko hráčů Heču Jan Polák. O pět minut později se domácí radovali podruhé, ale Vraštil skóroval z ofsajdu.

Trenér Levý oživil hru včasnými prostřídáními, do hry se postupně dostali po delších zraněních Koné a Kalouda, na hrot se postavil Zajíc. Mezitím měl obrovskou šanci Kerbr, ale proti Melichárkovi neuspěl.

Havlíkova střela o chvíli později pořádně protáhla domácího brankáře. Další závary přišly po rohových kopech. Deset minut před koncem mohl vedení domácích navýšit z brejku Řezníček. Ze solidní pozice minul Zajíc. Dramatický závěr už branku nepřinesl a Slovácko v Králově Poli prohrálo 0:1.