Report 6. kolo - 1.FC Slovácko - FC Fastav Zlín

Góly: 20. Civič – 58. Harba, 71. Harba, 90+3. Jordan
Žluté karty: 40. Daníček, 45+3. Kerbr, 77. Reinberk– 40. Živulić, 55. Hájek, 77. V. Vukadinovič, 87. Holík, 90+3. Jordan
Červené karty: 89. Hájek
Počet diváků: 5903
Sestava Slovácka: Heča - Šimko, Reinberk, Rada, Košút, Civić (69. Ťok) - Šumulikoski, Kerbr (87. Zajíc), Diviš, Daníček - Kone (64. Tetteh)
Sestava soupeře: Dostál – Kopečný, Jugas, Hájek (C), Matějov – V. Vukadinovič (79. Pazdera), Živulić, Hnaníček, Diop (88. Janíček) – Holík, Harba (77. Jordan)

Slovácko v derby prohrálo 1:3

Dramatický zápas přinesl souboj rivalů. Slovácko odehrálo skvělý první poločas, ve kterém ho do vedení poslal Civič. Domácí měli řadu šancí, ale nebyli produktivní. Zlín přestál těžké chvilky a ve druhém poločase dvakrát udeřil Harba. Když Ťok těsně před koncem neproměnil penaltu, bylo rozhodnuto. Na 3:1 upravil Jordan.

• Slovácko vyhrálo první poločas 1:0 díky gólu Eldara Civiče ze 20. minuty zápasu
  • Zlín otočil dvěma brankami Harise Harby ve druhém poločase
  • Půlhodinu v dresu Slovácka odehrála posila Benjamin Tetteh

Zápas začal v dobrém tempu a dvakrát rozohnil fanoušky Daníček. Nejdříve jeho ránu srazil mimo branku bránící Jugas, následně ale slovácký záložník z více než 30 metrů napálil břevno za Dostálem.

Na druhé straně se vyhnul ofsajdu Diop, ale trefil jen boční síť. Slovácko hrálo proti Zlínu nezvykle přímočaře, což se vyplatilo. Divišův střílený míč poslal do sítě za Dostálem Eldar Civič a stadion explodoval radostí. Slovácko po vedoucím gólu na chvíli ustoupilo ze hry, ale po pár minuty se do ní ale zase vrátilo.

Do velké šance se hnal Kerbr, ale ve vápně upadl. Sám na Dostála uháněl i Koné, ale tváří v tvář brankáři hostů se neprosadil. Následně Civič vyslal ideální kolmicí Diviše, který se ale velké šance zalekl a míč se mu zamotal mezi nohama.

Ve druhé půli začal o kousek lépe Zlín a centrované míče z levé strany přinesli hostům ovoce. Haris Harba si naskočil prudkou přihrávku a vyrovnal. Slovácko se po inkasované brance vytáhlo za útočením, ale Zlín vytažené obrany využil a otočil zápas. Odražený míč si našel opět Harba a nedal Hečovi z bezprostřední blízkosti šanci.

Diviš měl šanci vstřelit branku deset minut před koncem, když mu Tetteh posunul míč. Z voleje ale mířil vysoko nad. V posledních minutách zahrál jeden z hostů ve vápně rukou, ale Ťok vystřelil z pokutového kopu jen do tyče. V nadstavení zpečetil výhru hostů Marko Jordan.