Report 8. kolo - 1.FC Slovácko - FC Vysočina Jihlava

Góly: 67. Havlík – 45. Ikaunieks
Žluté karty: 33. Košút, 51. Kalouda, 56. T. Rada, 90+3. Šimko – 28. Zoubele, 39. Ikaunieks
Počet diváků: 3517
Sestava Slovácka: Heča - Šimko, Reinberk, Rada, Košút - Šumulikoski, Kalouda (59. Tetteh), Havlík, Diviš, Daníček - Kone
Sestava soupeře: Hanuš – Blaič, Krejčí, Rosa, Mišůn – Vaculík (C) (83. Batioja), Štěpánek, Zoubele (90+1. Tlustý), Ikaunieks (79. Šamánek) – Dvořák, Rabušic

Slovácko s Jihlavou remizovalo 1:1

Slovácko remizovalo s Jihlavou 1:1. První poločas mnoho šancí nepřinesl, ale v jeho závěru se prosadil hostující Ikaunieks. Domácí museli ve druhé půli dotahovat a podařilo se jim vyrovnat. Bod pro Slovácko vystřelil Havlík.

• Slovácko doma poprvé ztratilo s Jihlavou
  • Do vedení šla na konci poločasu Vysočina, když se trefil Ikanieks
  • Bod zajistil Slovácku Marek Havlík střelou zpoza vápna

Zápas o důležité body začal opatrně z obou stran. Úvodní minuty nenabídly příliš zajímavý fotbal. Poté převzalo iniciativu Slovácko, které ale spíše než gólové šance získalo větší množství rohových kopů. Ty si brali na starost Kalouda s Havlíkem, ale převaha standardek branku v síti hostů neznamenala.

Poté Havlík prodlužoval Kaloudův míč na Diviše, před kterým ale stihl na míč dosáhnout Hanuš. Následně Havlík protáhl střelou ze střední vzdálenosti hostujícího brankáře. Pohroma přišla těsně před koncem poločasu, když si míč mezi stopery převzal Davis Ikaunieks a prostřelil Heču. Bleskově srovnat mohl po rohu Daníček, ale minul.

Slovácko vstoupilo do druhého poločasu zaskočeně. Dvořák hlavičkoval osamocený před Hečou těsně nad. Na druhé straně se po standardní situaci dostal do gólové šance Daníček, ale Hanuš chytal velmi dobrý zápas. Šanci Tetteha zmařil ofsajd.

Domácí fanoušky rozradostnil v 67. minutě krásnou střelou zpoza vápna Marek Havlík. Následně se hra Slovácka zvedla a modro-bílí uzavřeli soupeře v jeho šestnáctce. Do 80. minuty se hra na chvíli zklidnila, aby v poslední desetiminutovce Slovácko svého soupeře opět uzavřelo. Jenže Tetteh a Kone na hlavičky nedosáhli a Diviš zamířil mimo.

16 Patrik Šimko 90 - 1 -
23 Petr Reinberk 90 - 1 -
4 Tomáš Rada 90 - 1 -
22 Tomáš Košút 90 - 1 -