Report 9. kolo - 1.FK Příbram - 1.FC Slovácko

0:1

Góly: 80. Ťok
Žluté karty: 9. Divíšek, 77. Pilík – 33. Koné
Sestava Slovácka: Heča - Šimko, Reinberk (67. Ťok), Rada, Košút, Civić - Šumulikoski, Havlík, Diviš, Daníček - Kone (45. Zajíc)
Sestava soupeře: Hruška – Pecháček (22. Brandner), Jiránek, Tregler, Divíšek – Krameš (82. Kacafírek), Pilík, Trapp, Rezek (C) – Majtán (74. Casado), Mahmutovič

Slovácko veze tři body z Příbrami

Velmi cennou výhru veze Slovácko z Příbrami, kde díky trefě Tomáše Ťoka z 80. minuty Slovácko zvítězilo 1:0.

Diváci u Litavky viděli vyrovnané utkání, které v prvním poločase přineslo na každé straně gólovou šanci.

Nejprve zahrozili domácí, když se ve 25. minutě dostal k zakončení Brandner, ale Milan Heča jeho zakončení vyrazil.

O dvě minuty později Slovácko dokonce vstřelilo vedoucí branku utkání, když se po centru Reinberka prosadil hlavou Eldar Civič, ale sudí branku neuznal kvůli souboji Francise Koného v pokutovém území domácích.

Ve druhém poločase šancí přibylo a dvě velké si vytvořilo Slovácko. Nejprve v 65. minutě Eldar Civič ve vyložené šanci trefil pouze nohy domácího gólmana a v 70. minutě se po pěkné individuální akci Zajíce dostal k zakončení Diviš, ale zazvonil pouze na brankovou konstrukci domácí brány.

O osudu utkání nakonec rozhodla 80. minuta. Nejprve technický pokus domácího Pilíka vychytal Milan Heča a o pár vteřin později utekl u pravé lajny Jaroslav Diviš, který dal míč pod sebe do pokutového území, kde byl zcela volný Tomáš Ťok, který přesnou trefou zajistil Slovácku tři body.