Report 11. kolo - SK Slavia Praha - 1.FC Slovácko

Góly: 56. Zmrhal
Žluté karty: 43. Břečka , 77. Kerbr , 83. Chvátal
Počet diváků: 7108
Sestava Slovácka: Heča - Chyla (84. Ťok), Chvátal, Hofmann, Břečka - Šumulikoski, Kerbr, Havlík, Diviš (74. Tetteh), Daníček - Zajíc (63. Kone)
Sestava soupeře: Pavlenka – Frydrych, Bílek (C), Deli, Bořil – Ngadjui – Zmrhal, Hušbauer, Barák (75. Ščuk), Švento (69. Mingazov) – Škoda (90+2. Souček)

Slovácko prohrálo v Edenu těsně 0:1
slavia221016.JPG

Hosté v 11. kole na Edenu sahali po bodu. Slavia byla aktivnější po většinu obou poločasů, ale Slovácko bylo dobře takticky připravené a dokázalo šance domácích eliminovat. O výhře rozhodl gól Zmrhala z 56. minuty. Dobrou šanci vstřelit branku měl Břečka, ale Pavlenka jeho pokus vyškrábl.

• Slovácko hrálo na Slavii s kompletně novou obranou
  • Obránce Tomáš Břečka nastoupil v lize téměř po roce
  • Rozhodla branka Jaromíra Zmrhala z 56. minuty

Slovácko nastoupilo do zápasu v Edenu aktivně, ale brzy se iniciativy ujala ve formě hrající Slavia. Domácí kombinovali především po pravé straně přes Šventa. V deváté minutě poprvé zahrozil Zmrhal, který mířil těsně nad zpoza šestnáctky.

Další šance měli Deli a Škoda po standardních situacích. Deliho pokus skončil na boční síti. Škodův pokus musel Heča vytahovat zákrokem na roh. Slovácko se snažilo proti soupeři sázet na rychlé kontry přes Zajíce, Kerbra a Diviše, ale Pavlenka příliš práce neměl. Před poločasem neproměnil dobrou šanci Škoda.

Po poločase Slovácko přidalo na aktivitě. Velkou šanci poslat Moravany do vedení měl Břečka, který si naskočil na Chvátalův centr, ale jeho hlavičku vyrazil Pavlenka. Následně poslal domácí do vedení Jaromír Zmrhal, který se prosmýkl mezi stopery Slovácka a prostřelil Heču.

Následně se Slavia zatáhla a větší prostor dostal tým z Uherského Hradiště. V posledních deseti minutách se do šancí dostali Koné a Ťok, ale Slavia se ubránila a zvítězila 1:0.