Report 12. kolo - 1.FC Slovácko - FK Teplice

Góly: 38. Daníček – 14. Jeřábek
Žluté karty: 76. Košút, 83. Šumulikoski – 73. Fillo, 83. Krob
Počet diváků: 3368
Sestava Slovácka: Heča - Šimko, Rada, Košút, Chvátal, Civić - Šumulikoski, Havlík, Diviš, Daníček (45. Ťok) - Kone (61. Zajíc)
Sestava soupeře: Grigar – Vondrášek, Lüftner, Jeřábek, Krob – Fillo (80. Potočný), Ljevakovič (C), Kučera, Hrubý (74. Vachoušek), Hora – Vaněček

Daníčkův gól vynesl Slovácku bod
teplice291016.JPG

Bojovný zápas sledovali fanoušci na Slovácku. Hosté šli do vedení po rohovém kopu zásluhou Jeřábka. Do poločasu mohl srovnat Diviš, ale podařilo se to až krásným gólem Daníčkovi. Ve druhé půli domácí soupeře zatlačili. Dobývání se však nepodařilo Moravanům přetavit ve vítěznou branku. Zápas skončil 1:1.

• Slovácko remizovalo ve třetím domácím zápase v řadě 1:1
  • O branku Slovácka se postaral Daníček, který se prosadil ve druhém domácím zápase v řadě
  • V průběhu utkání střídal hlavní rozhodčí Pechanec, kterého nahradil čtvrtý sudí Severýn

Po ospalém začátku Slovácko hrozilo z centrovaných míčů po stranách. Do vedení šly ale Teplice po rohovém kopu ve 13. minutě. K Michalovi Jeřábkovi propadl míč na zadní tyč a hostující hráč jej uklidil za Heču. Brzo mohl do zápasu vrátit Slovácko Diviš, který zaběhl za obranu Teplic, ale zamířil mimo.

Na druhé straně měl dobrou příležitost Hora, ale zamířil mimo. V úvodní půli ze strany domácích světle okamžiky střídaly ty temnější. O nejjasnější záblesk domácích se postaral Vlastimil Daníček, který dostal přiklepnutý míč od Koného a nádherně zamířil do šibenice.

Do druhé poloviny vešlo Slovácko lépe, ale první vážnou šanci měl Fillo, jehož střelu z malého vápna vykopl pohotový Košút. Domácí poslali do hry Zajíce a Ťoka, kteří rozhýbali útočné snahy domácích. Právě Ťok se mohl postarat o krásný moment. Z poloviny hřiště se pokusil přelobovat vyběhnutého Grigara, ale těsně minul.

Tlak Slovácka se stupňoval, ale rozbíjel se o hráz postavenou před velkým vápnem Teplic. Ojedinělou velkou šanci mohl hlavičkou zúročit Zajíc, ale Grigar mu skvělým zákrokem zkazil radost. Naopak úplně na konci zápasu mohli skórovat ještě hosté, ale Vaněčkovu hlavičku výborně vychytal Heča. Slovácko bere bod.