Report 13. kolo - Městský fotbalový klub OKD Karviná - 1.FC Slovácko

Góly: 13. Kone
Žluté karty: 60. Janečka, 90. Budínský – 25. Šumulikoski, 83. Daníček, 89. Reinberk
Počet diváků: 2912
Sestava Slovácka: Heča - Šimko, Rada, Košút, Chvátal, Civić (89. Kerbr) - Šumulikoski, Havlík, Diviš (85. Reinberk), Daníček - Kone
Sestava soupeře: Laštůvka – Holík, Košťál, Hošek, Zelený – Janečka, Budínský – Jan Moravec (79. Juřena), Jurčo (67. Puchel), Eismann (C) (46. Panák) – Voltr

Slovácko porazilo Karvinou 1:0

Slovácko zvítězilo na hřišti Karviné 1:0 díky brance Francise Koného z prvního poločasu. Hosté měli více ze hry, ale víc šancí nevyužili. Slovácko ubránilo čisté konto a získalo tři důležité body.

• Francis Koné vstřelil vítěznou branku. Prosadil se letos poprvé v sezoně.
  • Milan Heča udržel čisté konto.
  • Čtvrtou žlutou kartu obdržel Veliče Šumulikoski a proti Hradci bude chybět.

Zápas začal kvůli potížím s osvětlením později. Slovácko vstoupilo do zápasu aktivně a Civič se dostal hned zkraje do šance a Laštůvka musel vytáhnout skvělý zákrok. Poradil si i se střelou Havlíka.

Košútova střela mířila mimo. Slovácko poslal do vedení ve 13. minutě po hezké kombinaci a přihrávce od Šimka svou letošní první brankou Francis Koné. Na druhé straně mohl po chvíli vyrovnat Voltr, ale Heča skvěle zasáhl. Na druhé straně parádně vystřelil ze standardky Havlík, ale Laštůvka jeho střelu vyškrábl. Slovácko se následně zatáhlo, ale hrozilo z protiútoků. Koné se v situaci dvou na jednoho rozhodl pro střelu, kterou Laštůvka zneškodnil.

Druhý poločas začala lépe Karviná. Na jeden dotek vykombinovala obranu Slovácka, Zeleného střelu zneškodnil Heča a dorážku Juřeny akrobaticky vykopl Rada. Hosté čelili nakopávaným balónům, ale dařilo se jim odolávat a nepouštět příliš domácí před Heču.

Vyrovnat mohl Voltr z pravé strany, ale Heča proti jeho střele zasáhl. Na druhé straně vystřelil štiplavě Diviš, ale opět vynikl brankář. Slovácké šance často zastavovaly odmávané ofsajdy. V samém závěru z kontru orazítkoval tyč Eldar Civič.