Report 14. kolo - 1.FC Slovácko - FC Hradec Králové

Góly: 79. Zajíc (pen.) – 31. Schwarz, 57. Malinský, 87. Janoušek
Žluté karty: 68. Košút, 69. Civič. 81. Tetteh, 90. Ťok – 26. Martan
Počet diváků: 4217
Sestava Slovácka: Heča - Šimko (67. Tetteh), Reinberk, Rada, Košút, Civić - Ťok, Havlík, Diviš (45. Hlúpik), Daníček - Kone (45. Zajíc)
Sestava soupeře: Ottmar – Holeš, Chleboun, Polom, Plašil – Malinský, Janoušek, Schwarz, Vlkanova (80. M. Černý), Martan (89. Pázler) – P. Černý (70. Žondra)

Slovácko prohrálo s Hradcem 1:3

Slovácko nestačilo na Hradec. Na těžkém podmáčeném terénu poslal hosty do vedení v prvním poločase Schwarz. Modro-bílí měli na začátku druhého poločasu několik šancí na srovnání, ale Ottmar odolal. V 57. minutě zvýšil vedení Malinský. Z penalty odpověděl Zajíc, ale na konečných 3:1 upravil Janoušek.

• Slovácko v posledním domácím utkání roku 2016 prohrálo s Hradcem 1:3
  • Domácí se museli obejít bez vykartovaného kapitána Šumulikoského
  • Branku domácích vstřelil z penalty Tomáš Zajíc

Utkání domácí nezačali špatně, o čemž svědčí řada standardních situací, které si dokázali vybojovat. Jenže z žádné branka nepadla. Ťok střílel mimo, na druhé Plašilovu střelu vytáhl pohotově nad Heča. Další pokus měl na svědomí Polom, ale nebyl přesný.

Slovácko trochu přebralo iniciativu kolem 20. minuty, kdy nebezpečně vypálil Civič, ale ani jeho pokus nezamířil mezi tři tyče, stejně jako dělovka Šimka. To Hradečtí byli výrazně efektivnější. Po půlhodině hry si vzal míč  pro sebe Petr Schwarz a o tyč dostal míč do Hečovy brány. Do konce poločasu už se Slovácko do hry nedostalo, a tak šlo do druhé půle se ztrátou jedné branky.

Po pauze přivedl trenér Levý na hřiště úplně jiný tým. Navíc vystřídal Diviše a Koného, místo nich dostali šanci Zajíc a Hlúpik. Slovácko si vytvořilo souvislý tlak. Civič ale na Hlúpikovu nabídku nedoskočil a parádní střelu Havlíka Ottmar vyrazil. Košút v tutové šanci nestihl usměrnit míč do brány.

Otřepané fotbalové pravidlo nedáš-dostaneš, platilo i tentokrát. To když se k ojedinělé střele dostal Tomáš Malinský za vápne a skvěle ji umístil - 0:2. Slovácko ještě přidalo, ale terén útočení příliš nepřál, navíc se Hradec hodně zatáhl. V 79. minutě byl ve vápně faulován Tetteh a Tomáš Zajíc s jistotou proměnil penaltu. Dramatu do poslední minuty se diváci nedočkali, protože následně na 3:1 skóroval Jiří Janoušek. Slovácko prohrálo doma podruhé v sezóně.