Report 15. kolo - FC Slovan Liberec - 1.FC Slovácko

Góly: 66. Komličenko (pen.), 69. Komličenko (pen.) – 30. Koné, 55. Hlúpik
Žluté karty: 57. Vůch – 60. Daníček, 67. T. Rada, 77. Reinberk, 86. Košút, 89. Heča
Červené karty: 71. Vůch – 90+1. Daníček, 69. Kerbr
Počet diváků: 2770
Sestava Slovácka: Heča - Šimko, Reinberk, Rada, Košút - Šumulikoski, Kerbr, Hlúpik (80. Diviš), Havlík, Daníček - Kone
Sestava soupeře: Dúbravka – Karafiát, Nitrianský (59. Marković, 90+1. Machuča), Pokorný (C), Bartošák – Folprecht (59. Bartl), Breite – Ekpai, Ševčík, Vůch – Komličenko

Slovácko v Liberci remizovalo po divokém průběhu

Slovácko mohlo domácí prohru s Hradcem Králové elegantně odčinit hned v následujícím venkovním kole. Dostalo se zásluhou Koného v prvním poločase do vedení, a po poločase na 2:0 po kontru zvýšil Hlúpik. Jenže sudí Nenadál ve následně pískl dvě penalty ve třech minutách pro Liberec a utkání nakonec skončilo remízou 2:2.

• Filip Hlúpik vstřelil svou první branku v sezóně
  • Slovácko dohrálo zápas bez Kerbra a Daníčka, kteří dostali červené karty
  • Slovácko přišlo o vedení po dvou penaltách

Po domácí porážce čekal Slovácko těžký zápas na hřišti účastníka Evropské ligy v Liberci. Slovácko nezačalo vůbec špatně a pečlivou hrou v obraně nedávalo soupeři příležitosti k útočení. Hosté se dostali i k první šanci, když nepozornosti mezi Dúbravkou a obránci využil Koné a přistrčil Reinberkovi, jehož pokus vykopl z brány Pokorný.

Další pokus Koného skončil v Dúbravkových rukavicích. Jenže poté se domácí brankář opět nedohodl s obránci a Francis Koné pohotově lobem poslal Slovácko do vedení. V závěru poločasu Slovan přitlačil Slovácko, srovnat ale nedokázal.

Do druhé půle vkročil opět lépe domácí tým, ale přes houževnatou a precizní obranu Slovácka se do šance nedostal. Naopak na druhé straně v 55. minutě prchnul Filip Hlúpik a samostatný únik vyřešil tváří v tvář Dúbravkovi brilantně - 0:2.

Slovan měl sice lepší držení míče, ale nedokázal se propracovat do žádné šance, která by stála za zmínku. Hlúpik mohl dokonce zvýšit na 3:0, v dobré šanci ale přestřelil. A tak se děly věci na druhé straně. V pokutovém území spadl po sporné situaci Komličenko a sudí Nenadál ukázal na penaltu. Tu ruský střelec bezpečně proměnil.

Téměř k neuvěření bylo, když po dalším sporném zákroku ve vápně necelé tři minuty nato dostali domácí výhodu další penalty, kterou opět proměnil Nikolaj Komličenko. Navrch dostal Kerbr za prostesty rovnou červenou. Pod sprchy šel o chvíli později také Vůch za druhou žlutou.

Slovácko ještě mělo i ve hře desíti proti desíti šanci na vstřelení zlomové branky, ale nebylo mu přáno, protože zatím co na jedné straně se pískaly penalty, tak podobný zákrok v pokutovém území domácích zůstal bez odezvy. Z následného brejku domácích ještě udělil Nenadál druhou žlutou kartu Daníčkovi a Slovácko dohrálo v devíti.

29 Milan Heča 90 - 1 -