Report 21. kolo - 1.FC Slovácko - FK Mladá Boleslav

Góly: 38. Zajíc, 90. Havlík – 5. Přikryl
Žluté karty: 58. Civič, 88. S. Hofmann - 41. Da Silva, 90+1. Magera, 90+2. Stronati
Červené karty: 78. Da Silva
Počet diváků: 3322
Sestava Slovácka: Heča - Reinberk, Hofmann, Civić, Břečka - Šumulikoski, Navrátil, Machalík (75. Rezek), Havlík, Daníček (86. Rada) - Zajíc
Sestava soupeře: Šeda - Pauschek, Da Silva, Stronati, Fleišman - Mareš, Valenta (59. Nečas, 81. Čmovš) - Jánoš, Železník (66. Magera), Fabián - Přikryl

Slovácko porazilo Mladou Boleslav 2:1

Slovácko slaví první jarní vítězství! Domácí sice s Boleslaví prohrávali už po čtyřech minutách 0:1 gólem Přikryla, ale tým se dokázal zvednout. Do poločasu vyrovnal Zajíc a na konci zápasu na 2:1 skóroval Havlík.

Slovácko vstoupilo do zápasu vysokým držením míče, jenže už ve čtvrté minutě chyboval na polovině Hofmann a Tomáš Přikryl využil únik proti Hečovi beze zbytku.

Za Slovácko mohl záhy srovnat právě provinilec Hofmann, ale jeho hlavička po rohu mířila mimo.

Slovácko drželo po většinu poločasu míč a kombinovalo, jenže k šancím se dostávalo jen sporadicky. Rohové kopy si Boleslav pohlídala a střela Daníčka ve 25. minutě neměla dostatečnou razanci.

Dobývání boleslavské branky nakonec přineslo ovoce v podobě první branky Slovácka na domácím stadionu v roce 2017. Tomáš Zajíc si naskočil na roh a vyrovnal sedm minut před koncem půle na 1:1.

Druhý poločas pokračoval podobně, jako první skončil. Slovácko bylo víc na míči a tvořilo hru. Zajíc svým aktivním pohybem dělal starosti bránícím hráčům Stronatimu a Da Silvovi.

To nakonec vyústilo ve faul druhého jmenovaného a druhou žlutou kartu v zápase. Slovácko čekala téměř dvacetiminutová přesilovka. Domácí si šli za vítězstvím, ale množství standardek gólem neskončilo.

Až v samotném závěru Slovácko vybojovalo standardku nedaleko branky a centr Marka Havlíka propadl klubkem hráčů až do brány. V nadstavení se už Slovácko v pohodě ubránilo a slaví první jarní vítězství v sezóně.

6 Stanislav Hofmann 90 - 1 -
3 Eldar Civić 90 - 1 -