Report 22. kolo - FC Vysočina Jihlava - 1.FC Slovácko

0:0

Žluté karty: 12. Urdinov – 24. Reinberk, 73. Daníček
Počet diváků: 2235
Sestava Slovácka: Daněk - Šimko, Reinberk, Hofmann, Břečka - Šumulikoski, Navrátil, Machalík (68. Tetteh), Havlík (72. Ťok), Daníček - Zajíc (84. Kone)
Sestava soupeře: Hanuš – Tlustý, Krejčí, Rosa, Urdinov – Vaculík, Štěpánek (57. Zoubele), Fulnek (81. Záviška), Batioja (63. D. Ikaunieks) – Rabušic, Dvořák

Slovácko z Jihlavy veze bod

Slovácko zůstává na jaře neporažené. Další bod veze z Jihlavy za remízu 0:0. Slovácko mělo šance jít do vedení, blízko byli Daníček nebo Zajíc, ale na gól hosté nedosáhli.

Skvělé počasí provázelo zápas 22. kola mezi Jihlavou a Slováckem. Hosté hráli častěji s míčem a měli větší klid v rozehrávce. Hra se i přesto odehrávala především mezi šestnáctkami, což narušila pouze kroucená střela Daníčka, kterou Hanuš bez větších potíží chytil.

V dalších minutách se hra mírně vyrovnala, přesto se do více šancí dostalo Slovácko, často díky dobrým individuálním pokusům přejít soupeře jeden na jednoho. Ovšem prudké míče do vápna od Zajíce, Havlíka ani Machalíka nikdo nedokázal usměrnit do brány. Nejblíže měl ke vstřelení gólu Daníček, který při svém pokusu fauloval. Do velké šance se před poločasem dostal Dvořák, ale hlavičkoval nad.

Po poločase Jihlava bojující o záchranu přitvrdila, ale bylo to Slovácko, kdo hrozil. Machalík se prodral do vápna, kde upadl v souboji, ale sudí nechal hru plynout. Na druhé straně se mohl prosadit Rabušic, ale v dobré šanci přestřelil.

Velkou šanci poslat Slovácko do vedení měl Havlík po krásném sólu Navrátila, ale přestřelil. Hra se přiostřovala. Po hodině hry mířil ze střední vzdálenosti mimo Daníček. Na druhé straně se ještě dostal do šance Zoubele, ale nepochodil.

V závěru poločasu trenér Levý oživil tým střídáními, ale Tettehův pokus také nebyl přesný a v posledních minutách Jihlava přece jen utáhla šrouby. Slovácko ale mírný tlak ustálo a připsalo si další remízu.