Report 23. kolo - 1.FC Slovácko - 1.FK Příbram

Góly: 83. Šumulikoski
Žluté karty: 90. Šimko, 90+2. Daněk - 44. Květ, 82. Tregler
Počet diváků: 3884
Sestava Slovácka: Daněk - Šimko, Reinberk, Hofmann, Břečka - Šumulikoski, Navrátil, Machalík, Havlík (66. Rezek), Daníček - Kone (64. Zajíc)
Sestava soupeře: Hruška – Tregler, Chaluš, Jiránek, Divíšek – Kvída (85. Ayong), Suchan – Květ (74. Trapp), Rezek, Bazal – Kacafírek (66. Linhart)

Slovácko porazilo Příbram 1:0

Slovácko porazilo doma Příbram 1:0 a už devět kol v řadě neprohrálo. Vítězství zařídil ve druhém poločase Šumulikoski.

Slovácko začalo proti soupeři slibně. Havlíkovu nabídku ale Koné nevyužil a stejný hráč se o chvíli později objevil v dobré šanci v ofsajdu. Naopak na druhé straně se musel Daněk hodně natahovat proti ráně Rezka.

Následně se hra uklidnila a na obou stranách zavládl klid. Až po půlhodině připravil Koné zajímavou šanci pro spoluhráče, ale Příbramští všechno stihli uhasit. Přišla série rohových kopů u Hruškovy brány, ale k zajímavější šanci se dostal jen Šumulikoski. Jeho střelu zblokovala příbramská obrana.

Před poločasem unikl do dobré příležitosti Koné předložil do gólovky Navrátilovi, ale jeho pokus zblokoval obětavým skluzem Kvída.

Ani druhý poločas mnoho šancí nenabídl. Slovácko přestože si užilo výrazně více hry s míčem než Příbram, do šancí se prakticky nedostávalo. Hra vázla především ve finální fázi, centry do vápna Příbramští sbírali bez větších problémů.

Až v poslední čtvrthodině domácí Středočechy zatlačili. Do zakončení z penalty se ve složité pozici dostal Rezek a jeho ránu vytáhl nad skvělý Hruška. Do vedení Slovácko dostal v 83. minutě Veliče Šumulikoski, když nádherně proměnil standardku střelou do šibenice.

V závěru ještě po akci Zajíce a Rezka druhý jmenovaný neproměnil gólovou šanci.

25 Michal Daněk 90 - 1 -
16 Patrik Šimko 90 - 1 -