Report 24. kolo - FK Viktoria Plzeň - 1.FC Slovácko

Góly: 35. Krmenčík, 67. Bakoš (pen.)
Žluté karty: 71. Řezník – 66. Daněk, 88. Daníček
Počet diváků: 10321
Sestava Slovácka: Daněk - Reinberk, Hofmann, Civić, Břečka - Šumulikoski, Navrátil, Machalík, Havlík (75. Rezek), Daníček - Zajíc (85. Kubala)
Sestava soupeře: Kozáčik – Řezník, Hejda, Hubník (C) (22. Hájek), Janža – Hořava, Hrošovský – Petržela, Bakoš (85. Ivanschitz), Zeman (73. J. Kovařík) – Krmenčík

Série skončila, Slovácko prohrálo v Plzni

Slovácko poprvé od listopadu prohrálo. Venku nestačilo na Plzeň a prohrálo 0:2 po gólech Krmenčíka a Bakoše z penalty.

Slovácko v televizním zápase začalo svižně a nátlakovým fotbalem překvapilo Plzeň. Hned zkraje poločasu Moravané vytěžili několik rohů, ale žádný Kozáčika neohrozil. V 15. minutě vyslal Břečka krásným pasem za obranu Zajíce, ale jeho lob přes brankáře Plzně skončil těsně mimo. V dalších minutách mířilo několik míčů za sebou do vápna, ale obrana Viktorie byla dostatečně pozorná.

Druhá polovina poločasu byla o poznání vyrovnanější a domácí začali být nebezpečnější. Nicméně k přímému ohrožení Daňka se nedostali. Jedinou větší šanci poločasu proměnil v 35. minutě hlavičkou Michael Krmenčík. Odpovědět mohlo Slovácko nabídkou Havlíka do vápna, ale míč nikdo neusměrnil.

Po pauze mířil Krmenčík zpoza vápna mimo. Na druhé straně zakončoval Zajíc, ale ani on netrefil zařízení. Domácí získávali větší a větší prostor, z brejku po rohu Slovácka zakončoval Zeman, ale Daněk ho skvěle vychytal. Následně si přišli na své všichni, kteří si před utkáním vsadili, že v zápase Plzeň - Slovácko bude penalta. Po sporném zákroku překonal Daňka Marek Bakoš.

V dalších minutách se přiostřilo, ale šancí bylo pomálu. Hru rozhýbal Rezek a ustřeleným centrem málem překvapil Kozáčika. V dalším závaru před brankou Plzně se po míči natahoval střídající Kubala, ale ani mu se nepodařilo zakončit. Daníček i Šumulikoski z dálky mířili mimo. Plzeň nakonec dokráčela k vítězství 2:0 a utnula Slovácku sérii devíti zápasů bez prohry.

25 Michal Daněk 90 - 1 -