Report 25. kolo - 1.FC Slovácko - SK Slavia Praha

Góly: 31. Škoda, 83. Deli
Žluté karty: Daníček – Ngadeu, Frydrych
Počet diváků: 5648
Sestava Slovácka: Daněk - Reinberk, Hofmann, Civić, Břečka - Šumulikoski, Navrátil, Machalík, Havlík (82. Rezek), Daníček - Zajíc (72. Kone)
Sestava soupeře: Pavlenka – Frydrych, Lüftner, Deli, Flo – Ngadeu – Sýkora (60. Zmrhal), Ščuk, Hušbauer (90+3. Tecl), Mingazov (73. Bořil) –Škoda.

Slovácko prohrálo se Slavií 0:2

Slovácko podlehlo v pátečním zápase doma Slavii 0:2, přestože odehrálo vynikající zápas. Hosty poslal v prvním poločase do vedení Škoda, na 2:0 upravil ke konci Deli.

Slovácko vstoupilo do zápasu se Slavií od první minuty skvěle. Hosté si dlouho nevěděli rady s vysokým presinkem modro-bílých a dobrou kontrolou míče. Jako první hrozil Navrátil, ale mířil těsně vedle. Po něm to zkoušel Daníček, ale Pavlenka byl pozorný.

Domácí měli vynikající nástup do zápasu a v dobré hře nepolevovali ani nadále. Zajícova střela ovšem mířila na Pavlenku, a když už Havlík dokázal hostujícího brankáře překonat, bylo to z ofsajdu.

Hosté se prosadili zásluhou Milana Škody, který vstřelil branku po individuální chybě Hofmanna. Poté už Slovácko nebylo tak dominantní, naopak střílel na druhé straně Hušbauer, ale mimo.

Po pauze domácí znovu chopili otěže pevně do svých rukou a hnali se za vyrovnáním. Civičovu střelu ale zblokoval Deli. Blízko gólu byl Machalík, ale Pavlenka míč vyškrábl na roh. Na druhé straně zasahoval Daněk proti hlavičce Hušbauera.

Bohužel na 2:0 v poslední desetiminutovce upravil Simon Deli. Slovácku už v posledních minutách začal docházet dech. Střela Koného našla jen náruč Pavlenky.

Přestože Slovácko odehrálo vynikající zápas, Slavia mu uštědřila lekci z produktivity a vyhrála 2:0.