Report 26. kolo - FK Teplice - 1.FC Slovácko

Góly: 53. Fillo, 70. Fillo (pen.) – 2. Zajíc, 56. Navrátil
Žluté karty: 71. Ljevakovič – 6. Machalík, 35. Civič, 40. Zajíc, 66. Navrátil, 90+3. Rezek
Počet diváků: 4552
Sestava Slovácka: Daněk - Reinberk, Hofmann, Civić, Břečka - Šumulikoski (66. Šimko), Navrátil (84. Rezek), Machalík, Havlík, Daníček - Zajíc (74. Kone)
Sestava soupeře: Vondrášek, Jeřábek, Šušnjar, Krob – Ljevakovič (C), Kučera – Hyčka (65. Červenka), Hora (23. Vošahlík), Fillo – Vaněček

Dva góly stačily pouze na bod
teplice300417.JPG

Fotbalisté Slovácka zamířili bodovali v Teplicích. V rámci výjezdu k hranicím s německem modro-bílí dvakrát vedli díky Zajícovi a Navrátilovi, zápas ale skončil 2:2.

Hosté přitom začali výtečně. Hned v první minutě si udělal na straně místo Civič, poslal prudký centr do vápna a Tomáš Zajíc procedil míč za Grigara. Slovácko si poté mohlo dovolit hrát defenzivnější partii. To ale neznamená, že by na hřišti bylo méně vidět, svěřenci trenéra Levého drželi míč na kopačkách poměrně často.

Domácí hrozili ze standardních situací, ale dobrou práci ve vápně odváděli obránci v čele s obětavým Civičem. Asi po půlhodině hry zahrozil domácí Fillo ze standardky z hranice vápna, ale Daněk předvedl pohotový zákrok. Hosté se mohli více spolehnout na brejky, nedařilo se jim ale v předfinální fázi.

O poločasové vedení přišlo Slovácko na začátku druhé půle. Martin Fillo si naběhl na centr z pravé strany a poslal míč z malého vápna do šibenice. Slovácko se ale ukázalo v nedělním zápase jako velmi produktivní. Havlík vyslal za obranu Jana Navrátila, který povedeným lobem přehodil Grigara a vrátil Slovácku vedení – 2:1.

Jenže ani tento stav nevydržel dlouho. Teplice zahrávaly necelých dvacet minut před koncem pokutový kop, který proměnil svou druhou brankou v zápase Martin Fillo. Domácí bojující o evropské poháry poté zabrali, aby zápas otočili, ale slovácká obrana si počínala jistě. Naopak nebezpečí mohlo přijít z našich brejků, ale například akce  střídajícího Koného vyzněla do prázdna. Slovácko veze z lázeňskéno města bod.