Report 27. kolo - 1.FC Slovácko - Městský fotbalový klub OKD Karviná

Góly: 28. Havlík - 49. Jovanović
Žluté karty: 7. Navrátil - 12. Kalabiška, 70. Galuška, 78. Eismann
Počet diváků: 3451
Sestava Slovácka: Daněk - Reinberk (89. Šimko), Hofmann, Civić, Břečka - Šumulikoski, Navrátil, Machalík (83. Rezek), Havlík, Daníček - Zajíc (80. Tetteh)
Sestava soupeře: Laštůvka – Jan Moravec, Košťál (17. Jovanović), Hošek, Eismann (85. Holík) – Budínský, Weber – Dressler (46. Galuška), Panák, Kalabiška – Wágner

Slovácko remizovalo s Karvinou 1:1

Velmi atraktivní zápas byl v sobotu k vidění v Uherském Hradidišti. Slovácko předvedlo vynikající první poločas, ze kterého si odneslo vedení 1:0 díky Havlíkovi. Ve druhém poločase se hra srovnala a z jediné šance Karviné v zápase padl vyrovnávací gól na 1:1.

Slovácko po pár minutách zápasu převzalo iniciativu a do konce půle už ji nepustilo. Před Laštůvkou bylo několikrát pořádně horko. Tlak odstartovaly šance Zajíce a Machalíka, do opravdové gólovky se po 14. minutách hry protáhl Navrátil, ale v tutové šanci nepřekonal Laštůvku.

Slovácko i nadále hrálo kombinačně, aktivně a útočně. Centry do vápna ale nebyly tolik přesné, aby si z nich Laštůvka musel dělat starosti. Vrásky na čele mu udělal až gól Marka Havlíka, který si naběhl za obranu na parádní Machalíkův pas a prostřelil hostujícího brankáře.

Domácí měli řadu šancí v prvním poločase navýšit své vedení. Po Civičově přiťuknutí pálil Navrátil jen do Laštůvky, Havlík usměrnil prudký centr jen mimo. S koncem poločasu už Karviná začala srovnávat hru.

Po poločase potom srovnala i skóre. Po rohu se prosadil Mihailo Jovanovič a zremizoval zápas. Po krátkém šoku Slovácko opět obživlo, ale z rohového kopu vyšel nejlíp brankář hostů a stejně vyzněla i velká šance Civiče.

Dalších dvacet minut už nepřineslo tak napínavé okamžiky, nicméně Slovácko bylo tým, který diktoval tempo hry. V poslední desetiminutovce chtělo Slovácko zápas dovést do vítězství, ale Karviná tlaku odolávala a z brejku neproměnil tutovku Galuška. Oba týmy si tak body rozdělily.