Report 28. kolo - FC Hradec Králové - 1.FC Slovácko

2:1

Góly: 3. Pázler (pen.), 50. Pázler – 48. Navrátil
Žluté karty: 61. Schwarz, 78. Žondra, 90+2. Ottmar – 2. Břečka, 28. Šumulikoski, 49. Šimko, 63. Daníček
Sestava Slovácka: Daněk - Šimko (66. Tetteh), Reinberk, Hofmann, Břečka - Šumulikoski, Navrátil, Machalík (45. Rezek), Havlík, Daníček - Zajíc (57. Kone)
Sestava soupeře: Ottmar – Plašil, Nosek (49. Bederka), Čech, Mudra – Janoušek – Trubač (65. Žondra), M. Černý (C), Schwarz, Martan – Pázler (82. P. Černý)

Slovácko prohrálo v Hradci 1:2
hradec130517.JPG

Fotbalisté Slovácka v Hradci Králové prohráli 1:2. Domácí poslal do vedení už ve třetí minutě z penalty Pázler. Po půli srovnal Navrátil, ale Pázler druhým gólem v zápase přiřkl tři body “votrokům”.

Slovácko začalo pod lízátky nejsmolnějším možným způsobem. Po souboji Břečky s Martanem domácí hráč upadl a sudí nařídil penaltu. Tu proměnil bez potíží Jan Pázler a poslal Hradec do veední 1:0. Se Slováckem na chvíli obdržený gól zacloumal, ale brzo se vrátilo do hry.

Asi po deseti minutách dostal míč do velké šance Šimko, ale přestřelil. Hradec bránil urputně a bojovně, Slovácko hrálo s míčem na kopačkách, ale do vápna se dostávalo jen těžko. Zajíc to měl k většině centrů daleko. Daníček v těžké pozici mířil nad.

Na druhé straně se činili Martan s Pázlerem. Druhý jmenovaný dokonce těsně před koncem poločasu chvíli slavil branku, ta ale nemohla platit pro správně posouzený ofsajd. Ještě do poločasu Machalíka vystřídal Rezek.

Nejzajímavější část zápasu se odehrála v prvních pěti minutách druhého poločasu. Nejdřív za Slovácko povedenou ránou srovnal Honza Navrátil, když napřáhl ke střele zpoza šestnáctky po rohu. Zpátky ale vedení domácím zajistil Jan Pázler, když byl dost důrazný před Daňkem, také po rohu.

O chvíli později se proti Pázlerovi blýskl pohotovým zákrokem Daněk a udržel Slovácko ve hře. Poslední dvacetiminutovka patřila Slovácku, které chtělo za každou cenu vyrovnat. Šumulikoského ránu ještě Ottmar ztlumil, poradil si i se střelou Havlíka.

Míč dostal do brány až střídající Tetteh, ale rozhodčí jeho branku neuznal kvůli ofsajdu Koného. Koné měl ještě jednu šanci, jak zajistit Slovácku bod, když se dostal do zakončení po přihrávce od Navrátila, ale tísněn v dobré pozici minul. Slovácko podlehlo Hradci Králové 1:2.