Report 29. kolo - 1.FC Slovácko - FC Slovan Liberec

Góly: 2. Ekpai
Žluté karty: 3. Civič, 13. Kone, 37. Machalík, 55. Havlík, 61. Daněk, 88. Suchý – 29. Mikula, 43. Ekpai
Počet diváků: 3553
Sestava Slovácka: Daněk - Suchý, Chvátal, Hofmann, Civić - Šumulikoski, Rezek (65. Tetteh), Navrátil, Machalík (66. Ťok), Havlík - Kone (72. Zajíc)
Sestava soupeře: Dúbravka – Mikula, Kúdela, Karafiát, Kerbr – Breite – Ekpai (80. Coufal), Ševčík, Potočný – Bosančič (59. Voltr), Baroš (C)

Slovácko prohrálo s Libercem 0:1

Liberec si ze Slovácka odvezl vítězství 1:0 po brance Ekpaie ze třetí minuty. Domácí měli řadu šancí, jak vyrovnat. Největší měli Navrátil a Koné, Dúbravka ale těžké momenty přečkal.

Slovácko nevstoupilo do zápasu dobře, už ve třetí minutě prohrávalo brankou Ubonga Ekpaie. Domácí ale špatný start přežili a brzo začali tvořit hru. Do dvou šancí krátce po sobě se dostal Koné, ale mířil doprostřed brány. Další šanci měl sice po standardce Slovan, ale Barošovu hlavičku  vychytal skvěle Daněk.

Slovácko mělo více ze hry, hrálo s míčem na kopačkách. Útočné snahy Slovácka hodně brzdily ofsajdy, ve kterých se ofenzivní hráči Slovácka ocitali. Tolik šancí k vidění v prvním poločase nebylo, v závěru měl ale na hlavě vyrovnání Navrátil, ale hlavičkoval jen do prostoru, kde operoval Dúbravka.

Hned po pauze mělo Slovácko tutovku. Suchého pokus brankář vyškrábl a do sítě neprošla přes klubko hráčů ani dorážka Koného. Na druhé straně hrozil agilní Ševčík. Po necelé hodině hry měl velmi blízko gólu Rezek, ale mířil těsně mimo. Liberec dostal po zákroku Daňka výhodu penalty, ale Baroš přestřelil.

Vzápjetí měl šanci Ševčík, ale opět skvěle zasáhl Daněk. Trenér Levý následně prostřídal ofenzivní hráče. Po pohledné akci předloži Tetteh míč Konému, který zakončoval do prázdné, jenže v dřívější fázi akce viděl pomezní ofsajd. Navrátil vyslal do tutovky Tetteha, ale šanci opět zastavil ofsajd.

V posledních minutách se Liberec zatáhl a do hry se dostali defenzivnější hráči. V závěru ještě Potočný nastřelil ze standardky tyč. Slovácko nestačilo na Liberec a prohrálo 0:1.

25 Michal Daněk 90 - 1 -
Michal Suchý 90 - 1 -