Report Pohár České pošty - SK Uničov - 1.FC Slovácko

Góly: 90. Jeřábek – 53. Zajíc, 79. Civič, 89. Havlík
Žluté karty: 69. Rada
Počet diváků: 285
Sestava Slovácka: Daněk - Reinberk, Rada, Chyla, Břečka - Ťok, Kerbr (45. Civić), Havlík, Diviš (70. Hlúpik), Daníček, Biolek (45. Zajíc)
Sestava soupeře: Uvízl – Koutek, Vejvoda (K), Swiech (30.Purzitidis), Můčka – Kasal (71. Jeřábek), Dostál, Juřátek, Vasiljev R. (46. Komenda), Vasiljev T., Krč

Slovácko v poháru postoupilo přes Uničov
unicov100816.JPG

Slovácko ve 2. kole MOL cupu zajíždělo na půdu třetiligového Uničova, kde se v pohárovém zápase představilo již v roce 2007. I tentokrát Slovácko vstřelilo tři branky.

Slovácko vstoupilo do utkání aktivně, ale držení míče k vypracování vyložené šance nevedlo. Na vyloženou šanci tak diváci museli čekat až do 29. minuty a byli to domácí hráči, kteří se z rychlého brejku dostali do zakončení, které na rohový kop srazil Reinberk.

Začátek druhého poločasu přinesl dvě velké šance. Nejprve domácí hlavičkovali pouze do rukavic gólmana Daňka, aby o pár vteřin později nacentroval míč do pokutového území Diviš a Eldar Civič ve vyložené šanci těsně netrefil odkrytou branku domácího týmu.

V 50. minutě již byl domácí gólman dokonce překonán, ale Zajícova hlavička po centru Chyly skončila pouze na brankové konstrukci.

Slovácko zavřelo domácí tým před vlastní šestnáctkou a v 53. minutě vypálil z hranice šestnáctky Tomáš Zajíc, který otevřel skóre utkání – 0:1.

Slovácko bylo i nadále aktivní a vytvářelo si další šance. Nejprve Civič mířil nepřesně a následné zakončení Zajíce zkrotil v rukavicích gólman Uvízl.

Do třetice se již Eldar Civič trefil, když z pravé strany centroval Húlpik, míč za sebe pustil Zajíc, a Civič dělovkou poslal míč pod břevno – 0:2.

V samotném závěru viděli diváci ještě další dvě branky. Nejprve po individuální akci zvyšoval na 3:0 Marek Havlík, aby v poslední minutě domácí alespoň zkorigovali na konečných 1:3.