Report Pohár České pošty - 1.FC Slovácko - SFC Opava

3. kolo - pohár České pošty 2016/17
MFS Miroslava Valenty 11. 10. 2016 | 18:00:00
3:4

Góly: 28. Havlík, 87. Ťok, 92. Hlúpik – 58. Žídek, 76. Jurečka, 102. Jursa, 104. Schaffartzik (pen.)
Žluté karty: 103. Rada – 50. Simerský, 67. Zapalač, 111. Schaffartzik, 120. Lasák
Počet diváků: 630
Sestava Slovácka: Heča - Šimko, Rada, Košút, Chvátal, Hofmann (83. Ťok) - Tetteh, Havlík, Diviš (46. Hlúpik), Daníček - Kone (59. Zajíc)
Sestava soupeře: Lasák – Simerský, Helebrand, Žídek, Hrabina, Kuzmanovič (85. Machálek), Schaffartzik, Zapalač, Jurečka, Janetzký (96. Grussmann), Mozol (63. Jursa)

Slovácko v poháru podlehlo Opavě

Slovácko díky losu přivítalo  na svém stadionu ve 3. kole MOL Cupu druholigovou Opavu a po velmi dramatickém zápase končí, když prohrálo po prodloužení 3:4.

Trenér Levý prostřídal sestavu před pohárovým zápasem. Od začátku nastoupili Tetteh, Hofmann a Chvátal.

Byli to však hosté, kteří vstoupili do utkání aktivněji a první šanci si vypracovali ve 22. minutě, když dostal ideální centr kapitán Židek, který nebyl ve vápně bráněn natěsno a jeho hlavička orazítkovala tyč.

Naopak Slovácko se po nenápadné akci radovalo z první branky po půl hodině střetnutí. Marek Havlík využil kluzkého terénu a vystřelil, rána která ještě skončila před brankářem Lasákem, skončila u levé tyče.

Další možnost změnit stav zápasu měl Diviš po centru Havlíka, brankář Lasák předvedl pěkný zákrok a míč vyrazil.

Před odchodem do kabin ve 42. minutě  Opava vstřelila branku po nebezpečném centru Mozola doťukával míč do branky Schaffartzik, ale pomezní rozhodčí Peřina viděl ofsajdové postavení hostujícího hráče a branka nemohla být uznána.

V 45. minutě provětral opavského brankaře domácí Tetteh, který napřáhl zpoza vápna na vzdálenější tyč a Lasák konečky prstů vytáhl balon mimo tři tyče.

Tak jak Slezané začali první půli, tak pokračovali ve druhém poločase. Zahrávali sérii rohů a po jednom z nich se radovali z vyrovnávající branky. Domácí obrana si nepohlídala náběh kapitána Žídka, který zblízka dopravil míč do branky a mohl se tak radovat z regulérní branky.

V 71. minutě mohli jít Slovácko znovu do vedení. Tetteh si narazil míč se spoluhráčem a vypálil na přední tyč, za zády opavského brankáře se ale otřásla pravá tyč.

Otřepané Nedáš - dostaneš platilo i v dnešním zápase. Druhá branka Opavy jde na vrub brankáře Milana Heči, který neudržel míč po střele ze střední vzdálenosti, kulatý nesmysl mu z náruče vypadl a dobíhající Václav Jurečka mu ještě udělal kličku do strany a pohodlně dával balon do prázdné branky.

Hbitý Kuzmanovič šel ze strany na bránu Slovácka, brankář Heča jeho střelu nohou vyrazil k Jurečkovi, jemuž šel naštěstí balon mezi nohy, jinak by hostující hráč dávál míč do branky.

Slovácko se přece jen dočkalo vyrovnání. V 87. minutě z třiceti pěti metrů vypálil krásně Tomáš Ťok, v prvním momentě se zdálo, že střela půjde nad břevno, ale ve vzduchu míč zaplaval a zapadl pod břevno branky slezského celku.

V 90.minutě měl postup na kopačce Filip Hlúpik, který přeloboval hostujícího gólmana, jeho pokus směřoval k tyči, do které poté balon narazil a dobíhající Žídek jej hlavou dopravil do bezpečí.

Utkání v normální hrací době dopadlo 2:2, a tak obě dvě mužstva šla do prodloužení.

Dvě minuty po jeho začátku Hlúpik naskočil na centr Šimka a rázem to bylo 3:2 pro Slovácko.

Také Opava prahla po postupu a vyrovnala ve 102. minutě, když se do centru Zapalače položil střídající Jursa a vyrovnal na 3:3.

Na konci první části prodloužení se ještě jednou měnilo skóre.  Opět Zapalač poslal míč do pokutového území, kde stáhl Košút Žídka a sudí Jelínek nařídil pokutový kop. K němu se postavil Schaffartzik a střelou doprostřed brány podruhé vrátil vedení svému celku.

Ve druhé části prodloužení již branka nepadla. Modrobílí se snažili vyrovnat, na jeho konci už hráli na jednu kartu, ale Opava ukopala vedení 3:4 a postupuje do osmifinále.