Uherský Brod - Lapač 20. 1. 2017 | 11:00:00
2:2

Slovácko remizovalo s Trnavou 2:2
trnava200117.JPG

Slovácko ve třetím přípravném utkání remizovalo se slovenským Spartakem Trnava 2:2. Po úvodním poločase šlo Slovácko do šaten za vedení 2:0 po gólech Kubaly a Sadílka. Hned po poločase ale Trnava srovnala po slepených gólech Yilmaze.

Do prvního poločasu nastoupila mladší sestava na hrotu s Kubalou. Slovácko si vytvořilo převahu a z rohu hrozil Hofmann. Do velké šance se ve 12. minutě dostal právě Kubala, ale těsně před brankářem Trnavy poslal míč nad.

Následně vypálil Machalík zpoza vápna, ale našel pouze náruč dobře připraveného Strapáka. Ve 20. minutě šlo Slovácko do vedení, když Machalík prostrčil na Kubalu, který se prosadil sám před bránou.

Na 2:0 zvýšil ve 34. minutě Lukáš Sadílek po dorážce, když před ním Biolek orazítkoval tyčku. Do konce poločasu už se skóre neměnilo.

Ve druhé půli nastoupilo Slovácko se zkušenější sestavou na hrotu s Koném, ve středu hřiště operoval mladý Dramé. Malinko lepší byla zpočátku Trnava a po dvou chybách krátce po sobě se prosadil hráč slovenského týmu Kubilay Yilmaz. Nejdřív vymíchal obranu Slovácka včetně brankáře a zavěsil pod břevno, při druhé situaci dostal příliš prostoru za vápnem a zamířil do šibenice.

Levačkou to po hodině hry zkoušel aktivní Mihálik, ale obrana Slovácka dobře zapracovala a zblokovala jeho pokus. V závěrečných minutách byla opět o něco aktivnější Trnava, i když velice blízko vítězné brance byl po rohu Civič. Slovácko nakonec remizovalo s Trnavou 2:2. Kaňkou na zápase je odstoupení obránce Chyly kvůli zdravotním problémům.

FC Spartak Trnava – 1.FC Slovácko 2:2 (0:2)

Branky 1.FCS: 54. a 55. Yilmaz – 24. Kubala, 34. Sadílek

1. poločas: Daněk - Šimko, Břečka, Hofmann, Chyla (30. Civič) - KaloudaBiolek, Sadílek, Machalík, Rezek - Kubala

2. poločas: Daněk - Reinberk, Tkáč, Rada, Civič - Dramé, Daníček - Navrátil, Ťok, Tetteh - Kone

5. Mladá Bol. 21 9 7 5 32:22 34

6. Teplice 21 8 6 7 25:19 30

7. Karviná 21 8 5 8 30:32 29

8. Jablonec 21 7 7 7 33:28 28

9. Dukla 21 7 5 9 26:24 26

10. Slovácko 21 5 10 6 23:27 25

11. Brno 21 3 13 5 21:29 22

12. Bohemians 21 5 6 10 16:26 21