Report 2. kolo - FC Vysočina Jihlava - 1.FC Slovácko

0:0

Žluté karty: 60. Hronek, 70. Daníček, 85. J. Krejčí - 82. Jakub Rezek, 83. Navrátil
Počet diváků: 2893
Sestava Slovácka: Heča - Šimko, Reinberk, Hofmann, Divíšek - Šumulikoski, Navrátil (89. Juroška), Machalík, Havlík (79. Rezek), Daníček - Zajíc (74. Kubala)
Sestava soupeře: Rakovan – Tlustý, Kryštůfek, J. Krejčí (C), Nový – Zoubele, Štěpánek (58. Daníček) – Fulnek (79. Dvořák), D. Ikaunieks, Popović – Klíma (58. Hronek)

David Machalík si hledá cestu do útoku

Slovácko ve 2. kole zajíždělo do Jihlavy, kde tým trenéra Stanislava Levého sice po většinu času kontroloval průběh utkání, ale diváci na stadionu se stejně jako v jarním zápase branky nedočkali.

V prvním poločase, který se hrál za deštivého počasí, měli lepší nástup domácí, ale od desáté minuty to bylo Slovácko, které bylo aktivnější na míči a vytvořilo si dvě zajímavé situace. Nejprve ve 14. minutě zahrával přímý volný kop Havlík a domácí gólman jeho střelu vytáhl nad břevno.

Ve 30. minutě pak musel domácí gólman hasit nepřehlednou situaci po rohovém kopu, kdy se míč dostal k Daníčkovi, ale vedoucí branka pro Slovácko z toho nebyla.

Druhý poločas oba celky začaly opatrně a hráči čekali na chybu soupeře. V 64. minutě utekl po levé straně Divíšek, který poslal dlouhý míč do pokutového území Vysočiny, kde na Zadní tyči hlavičkoval Navrátil, ale gólman Rakovan byl u tyče včas.

O pět minut později opět zakončoval Jan Navrátil, kterého v pokutovém území našel agilní Machalík, ale střela Jana Navrátila se mezi tři tyče nevešla.

V 75. minutě to byl naopak Milan Heča, který musel zasahovat proti střela Ikauniekse, který se uvolnil v pokutovém území Slovácka.

V 86. minutě mělo Slovácko dvě zajímavé šance. Nejprve po přímém volném kopu hlavičkoval Hofmann a o pár vteřin později se do vápna dral střídající Kubala, ale k zakončení se nedostal.

V samotném závěru ještě mohlo Slovácko strhnout utkání do vítězného konce, ale Daníčkovu střelu v 91. minutě vyrazil Rakovan a Slovácko tak ve 2. kole ligy remizovalo s Jihlavou 0:0.

V dalším zápase bude v sobotu 12. srpna Slovácko hostit ostravský Baník. Utkání má výkop v 16:00 hod.