Report 3. kolo - 1.FC Slovácko - FC Baník Ostrava

3. kolo - Gambrinus liga 2017/18
MFS Miroslava Valenty 12. 8. 2017 | 16:00:00
5:2

Góly: 6. Zajíc, 11. V. Daníček, 23. Havlík, 45. S. Hofmann, 90+1. Havlík – 28. Šindelář, 36. Baroš (pen.)
Žluté karty: 29. Navrátil, 35. Divíšek, 79. Reinberk – 41. Granečný, 62. Baroš, 82. de Azevedo, 84. Hlinka
Počet diváků: 6115
Sestava Slovácka: Heča - Šimko, Reinberk, Hofmann, Divíšek - Šumulikoski, Navrátil (89. Juroška), Machalík, Havlík, Daníček - Zajíc (80. Kubala)
Sestava soupeře: Vašek – P. Breda (76. Mičola), Pokorný, Šindelář, Sus (46. de Azevedo) – Granečný, Hlinka, R. Hrubý, Stáňa – Poznar (46. J. Šašinka), Baroš

Slovácko deklasovalo Baník 5:2

Modro-bílí deklasovali Baník 5:2 a připsali si první vítězství v sezóně. O branky se postarali čtyři střelci – dvakrát se trefil Havlík, po jedné brance zaznamenali Zajíc, Daníček a Hofmann.

Slovácko vstoupilo do zápasu podobně úspěšně jako v prvním kole. Hned v prvním poločase otevřel skóre utkání Tomáš Zajíc, který dorazil střelu Havlíka. Domácí vlétli do zápasu jako uragán a v 11. minutě to bylo o dvě branky, když po další tutovce uklidil míč do sítě pohotově Vlastimil Daníček.

Pro Slovácko bylo ještě líp, když se s míčem dostal k bráně opět Daníček, předložil pro Marka Havlíka, který uklidil a v polovině prvního poločasu už domácí vedli 3:0. Následně se gólový uragán na chvíli uklidnil a začal hrát Baník.

Po rohovém kopu za hosty snížil Martin Šindelář a hostům viditelně otrnulo. Obrana musela čelit útokům Baníku podporovaným velkým množstvím hostujících fanoušků. Před poločasem fauloval Milana Baroše ve vápně Divíšek a hostující kapitán bez potíží proměnil penaltu na 2:3. Ještě do pauzy ale vrátil vedení o dvě branky domácím hlavou Stanislav Hofmann.

Po poločase se rozbouřený oceán pod slováckým uragánem přece jen ukldnil, i přesto ale 6115 diváků na Valentově stadionu sledovalo nesmírně atraktivní zápas plný emocí. Klid mohl v samostatném úniku dát Slovácku Zajíc, ale Vašek ho vychytal.

V poslední desetiminutovce hru kouskovaly fauly a přibývalo žlutých, především na straně Baníku. V 85. minutě mířil mimo tři tyče z bezprostřední blízkosti de Azevedo a větší šanci už si hosté nepřipravili. Definitivní ránu zasadil ostravě svou druhou brankou v zápase Marek Havlík a upravil na konečných 5:2.