Report 4. kolo - AC Sparta Praha - 1.FC Slovácko

Góly: 60. Lafata
Žluté karty: 24. Reinberk, 86.Hofmann, 88. V. Daníček
Počet diváků: 11696
Sestava Slovácka: Heča - Šimko, Reinberk, Hofmann, Divíšek - Šumulikoski (71. Rezek), Navrátil, Machalík (63. Sadílek), Havlík, Daníček - Zajíc (79. Kubala)
Sestava soupeře: Koubek – Zahustel, Mareček, Hovorka, Nhamoinesu – Mavuba (76. Mandjeck), Sáček – Biabiany, Josef Šural, Ben Chaim (72. M. Frýdek) – Lafata (82. V. Kadlec)

Slovácko poprvé v sezóně vyšlo bodově naprázdno. Proti ambiciózní Spartě odehrálo defenzivně kvalitní zápas, ale nakonec brankou Lafaty prohrálo 0:1. Šance Hofmanna a Kubaly vyrovnáním neskončily.

K utkání čtvrtého kola ligy zamířilo Slovácko na Letnou. Sparta potřebuje po vlažném startu sezóny sbírat body, a tak na začátku utkání převzala iniciativu. První gólovku měl na kopačce Lafata, ale skvěle zasáhl Heča. Ve dvanácté minutě Šuralovu střelu vytáhli HofmannHečou na břevno. Hned poté vychytal gólman Slovácka Ben Chaima.

Po čtvrthodině hry se Slovácku začalo dařit stíhat tempo Letenských a Heča měl méně práce. Naopak na druhé straně byl kousek od první branky zápasu Zajíc a po něm Navrátilovu střelu na zadní tyč vytáhl mrštným zákrokem Koubek. Bezbrankový poločas zakončila další šance domácích, ale Costovu nabídku do brány Šural nedotlačil.

Po poločase Slovácko hrálo se Spartou vyrovnanou partii, jenže v šedesáté minutě se ve vápně prosadil David Lafata a vstřelil jedinou branku zápasu. Ještě předtím Heča kontroloval Sáčkovu svižnou střelu.

Sparta se ve zbylé půlhodince překvapivě zatáhla a od sedmdesáté minuty tvořilo své šance Slovácko. Lafata mohl čtvrt hodiny před koncem přidat druhou branku, ale slovácká obrana jej vystavila ofsajdu.

Přišly obrovské šance Slovácka. Po Sadílkově rohu trefil tyč Hofmann a v další šanci mířil Kubala jen o centimetry nad. V nadstaveném čase už ovšem Sparta hrála daleko od vlastní brány a zápas dovedla k hubenému vítězství. Slovácko poprvé v sezóně prohrálo – na Letné 0:1.