Report 6. kolo - Bohemians 1905 - 1.FC Slovácko

Góly: 65. M. Hašek
Žluté karty: 26. Kocič
Počet diváků: 4041
Sestava Slovácka: Heča - Šimko, Reinberk, Hofmann, Divíšek - Sadílek (70. Kubala), Navrátil, Machalík (88. Břečka), Havlík, Daníček - Zajíc (61. Petr)
Sestava soupeře: Fryšták – M. Dostál, Hůlka, Šmíd, Kocič – Reiter (56. Tetteh), Jindřišek (C), M. Hašek, Jirásek (85. Luts), Bartek – Nečas (77. Mašek)

Slovácko v Ďolíčku nevyužilo šance

Slovácko v 6. ligovém kole zajíždělo na půdu Bohemians 1905, kde i přes celou řadu šancí nedokázalo skórovat a prohrálo 0:1.

I když v prvním poločase měli míč na kopačkách více domácí hráči, tak to bylo Slovácko, které si vytvářelo šance. Nejprve v 15. minutě po standardní situaci si za obranu Bohemky zaběhl Stanislav Hofmann, ale sám před gólmanem z hranice malého vápna přestřelil.

Další velká příležitost Slovácka přišla ve 31. minutě a opět to bylo po standardní situaci. Na rohový kop Marka Havlíka si nejvýše naskočil opět Hofmann, který dokonce překonal gólmana Fryštáka, ale na brankové čáře míč vykopl jeden z domácích hráčů.

Naopak ve 39. minutě se do velké šance dostal domácí Reiter, který střílel z hranice velkého vápna a jeho střela skončila těsně vedle levé tyče.

Hned v úvodu druhé půle mělo Slovácko dvě menší šance, ale jak zakončení Reinberka, tak i Sadílka se mezi tři tyče nevešlo. V 51. minutě to bylo znovu Slovácko, které zahrozilo po rychlé akci a centru Marka Havlíka, který našel Daníčka s jehož tvrdou střelou měl Fryšták plné ruce práce.

V 58. minutě to byly naopak domácí hráči, kteří se dostali za obranu Slovácka, ale Milan Heča včas vyběhl a obrana následně míč odehrála do bezpečí.

V 65. minutě již předchozí neproměněné šance Slovácko mrzely, když se po akci z pravé strany dostal do zakončení Tetteh. Jeho střelu zblokoval Šimko, ale následná střela Martina Haška již skončila v síti.

Slovácko se snažilo o vyrovnání, ale domácí obrana byla pozorná, a tak snaha končila před pokutovým územím. Naopak Klokani vyráželi do rychlých protiútoků. V 75. minutě opět čaroval Tomáš Fryšták, který nedovolil skórovat ani Havlíkovi.

Slovácko bylo v závěru nebezpečnější a v 85. minutě nastřelilo dokonce tyč, když se po rychlém brejku dostal k zakončení znovu Marek Havlík, ale jeho tvrdá rána skončila pouze na tyči. Slovácko tak v 6. kole i přes řadu šancí na body nedosáhlo a prohrálo nejtěsnějším rozdílem.