Report 8. kolo - FC Slovan Liberec - 1.FC Slovácko

Žluté karty: 8. Folprecht, 29. Karafiát, 39. Voltr, 66. Pulkrab – 72. Divíšek, 78. Šumulikoski, 84. V. Daníček
Červené karty: 62. Karafiát - 6. Machalík
Počet diváků: 3895
Sestava Slovácka: Heča - Hofmann, Divíšek (74. Rezek), Břečka - Šumulikoski, Navrátil, Machalík, Juroška (84. Sadílek), Havlík, Daníček - Zajíc (88. Šimko)
Sestava soupeře: Hladký – Mikula, Kúdela, Karafiát, Potočný – Coufal (C), Breite (60. Bosančić), Voltr (46. Hybš), Folprecht, Ševčík – Pulkrab (76. Vácha)

Slovácko v desíti vydřelo v Liberci bod

Slovácko hrálo v Liberci v pondělní dohrávce osmého kola od šesté minuty v desíti, přesto dokázalo přivést domů bod. Po poločase poslal domácí do vedení Hybš, ale remízový výsledek 1:1 trefil v 86. minutě po přihrávce Daníčka útočník Zajíc.

Hosté si utkání zkomplikovali hned na jeho začátku. Machalíkův ostrý skluz na Voltra v šesté minutě nemohl nechat rozhodčího netečným, a ten udělil červenou kartu. Liberec se chopil ve výhodě o jednoho hráče iniciativy a Slovácko zatlačil.

Moravané se ale stáhli dobře na vlastní polovinu a prostor před Hečou zůstal dlouho netknutý. Nicméně Slovan utahoval smyčku. Do dobré pozice se dostal po necelé půlhodině dostal Karafiát, ale minul. Hlavičku Pulkraba o několik minut později vychytal dobře postavený Heča.

Další šance měli Potočný a Breite, ale ani jeden z nich nedokázal zamířit přesně mezi tři tyče. Slovácko se v desíti hráčích nedokázalo v první půli k zásadnějšímu ohrožení brány Hladkého dostat.

Na začátku druhé půle zahrozil Daníček ze signálu po standardní situaci, ale nehlavičkoval dost důrazně. Na druhé straně byl blízko gólu Folprecht, ale na míč nedosáhl. Pulkrab zase v tutovce mířil mimo a v 63. minutě se síly na hřišti vyrovnaly – po faulu Karafiáta na Navrátila přišla druhá žlutá a červená pro domácího hráče.

Jenže právě v pár minut poté se prosadil střídající Matěj Hybš po zmatcích mezi Juroškou a Hečou. Slovácko reagovalo zvýšenou aktivitou a do hry se dostal střídající Rezek. Šanci měl ale Potočný, kterého skvěle vychytal Heča.

Slovácko si ale nakonec z Liberce bod odvezlo. Presinkem vybojovalo míč, Daníček z pravé strany našel před bránou volného Tomáše Zajíce, který uklidil míč do sítě. Následně měl ještě šanci Navrátil, ale v krkolomné pozici pálil do Hladkého.

14 Josef Divíšek 74 - 1 -