Report 10. kolo - Zbrojovka Brno - 1.FC Slovácko

Góly: 47. Škoda, 89. Pilík – 90+3. Zajíc
Žluté karty: 83. Polák – 65. Daníček
Počet diváků: 3806
Sestava Slovácka: Heča - Šimko, Reinberk (56. Zajíc), Hofmann, Břečka (13. Juroška) - Šumulikoski, Sadílek (78. Hellebrand), Petr, Navrátil, Havlík, Daníček
Sestava soupeře: Melichárek (C) – Vraštil, Pavlík, Kijanskas, T. Jablonský – Polák – Juhar (90. Janošek), Kratochvíl (81. Sedlák), Michal Škoda, Lutonský (86. T. Pilík) – Koné

Slovácko podlehlo v Brně 1:2

Slovácko nezvládlo zápas v Brně a prohrálo 1:2. Skóre utkání otevřel krátce po pauze domácí Škoda. Slovácko mělo šance vyrovnat, ale nakonec inkasovalo podruhé z nohy Pilíka. Na konečných 1:2 snižoval Zajíc.

Utkání dvou týmů z druhé poloviny tabulky začalo velmi opatrně z obou stran, bylo znát, že jde o důležité utkání. Jako první rozvlnil stojaté vody bývalý hráč Slovácka Koné, ale jeho brankovou příležitost z 15. minuty zlikvidoval Heča.

Dvakrát se k tutovkám dostali ve prvním poločase hráči Slovácka. Nejdřív se v 19. minutě zjevil ve stoprocentní šanci Navrátil, ale Melichárek zasáhl.

Hosté byli v následující části utkání výrazně lepším týmem, což resultovalo po centru Sadílka v obrovskou příležitost Jurošky, ten ale mířil mimo. Zbytek poločasu se obešel bez dalších větších šancí.

Druhá část zápasu začala pro Slovácko nejhůře, jak mohla. Centr z pravé strany se vrátil před branku, kde míč uklidil za Heču Michal Škoda. Slovácko kontrovalo zvýšenou aktivitou a vyrovnat mohl Petr, ale jeho ránu z voleje vytěsnil Melichárek na tyč.

Trenér Michal Kordula se odhodlal ke změně rozestavení na 3-5-2, když se do útoku vedle Petra zařadil Zajíc. Dlouho to ale k žádným šancím nevedlo. Zvýšený presink otvíral Zbrojovce možnosti k brejkům.

Deset minut před koncem byl blízko gólu opět Petr, ale zastavil ho těsný ofsajd. Daníčkova rána byla sražena na roh. Tlak směrem k Melichárkovi rostl s každou minutou, ale Zbrojovka se snažila trhat plynulost hry.

V závěru utkání potom zpečetil výhru Zbrojovky Tomáš Pilík, když proměnil brejk za obranu Slovácka. Snížit ještě stihl po přihrávce Navrátila Tomáš Zajíc, ale tři body už zůstaly v Brně.