Report 11. kolo - Dukla Praha - 1.FC Slovácko

Góly: 79. Podaný – 41. Zajíc
Žluté karty: 26. Holenda, 89. Daniel Tetour - 38. Divíšek, 40. Šumulikoski, 40. Petr
Počet diváků: 1332
Sestava Slovácka: Heča - Šimko, Reinberk, Hofmann, Divíšek - Šumulikoski, Petr (66. Sadílek), Navrátil (76. Juroška), Machalík, Havlík - Zajíc
Sestava soupeře: F. Rada - Preisler, Mario Holek, Jiránek, Podaný – Milošević, Koreš (62. Djuranović), Daniel Tetour – Schranz (73. Brandner), Holenda, Holík (57. Bílovský)

Slovácko získalo na Julisce bod

Modro-bílí odehráli v Praze dobré utkání. Do vedení je poslal ve 41. minutě Zajíc. Ve druhé půli měli hosté několik šancí na zvýšení náskoku, nakonec ale inkasovali jedenáct minut před koncem na 1:1.

Utkání na prastaré Julisce začalo vyrovnaným bojem o střed pole. Po rozpačitých úvodních minutách se začalo hrát rychleji od jedné brány k druhé. Jako první hrozili domácí, problémy slovácké obraně dělal především důrazný Holenda. O další pokus se postaral Holík, ale Heča kryl.

Na druhé straně bylo živo v 25. minutě po střele Havlíka, ale i Rada byl pozorný. Pokus Machalíka po rohovém kopu byl zase nepřesný. Těsně před koncem poločasu hosté vystihli rozehrávku Pražanů, Tomáš Zajíc si vyměnil míč s Petrem a poslal Slovácko do vedení.

Po pauze hrálo lépe Slovácko, ale převahu na míči a aktivitu nezhodnotilo. Dukla měla problémy s protiútoky hostů, ve velkém vápně ale bránila velmi dobře. Střelu Šumulikoského bez větších potíží zkrotil Rada.

V posledních patnácti minutách už začala Dukla tlačit, Pražané chtěli před vlastními fanoušky bodovat. V 79. minutě se jim skutečně podařilo vyrovnat po rohovém kopu zásluhou Jakuba Podaného. Slovácko si šanci, kterou by mohlo rozhodnout zápas, už nestihlo vytvořit a bere tak do tabulky bod.