Report 13. kolo - FK Teplice - 1.FC Slovácko

Góly: 35. Fillo, 52. Vaněček, 75. Vaněček
Žluté karty: 89. Hyčka – 14. Divíšek, 77. Navrátil, 88. S. Hofmann
Počet diváků: 3252
Sestava Slovácka: Daněk - Šimko, Hofmann, Divíšek (63. Reinberk) - Šumulikoski, Navrátil, Machalík (84. Sadílek), Juroška, Havlík, Daníček (57. Rezek) - Zajíc
Sestava soupeře: Diviš – Vondrášek, Šušnjar, Jeřábek, Krob (C) – Soungole (62. Trubač), Král – Kučera, Fillo (50. Hyčka), Jan Rezek (87. Šup) – Vaněček

Slovácku se v Teplicích nedařilo
teplice300417.JPG

Slovácko se vrací ze západu republiky bez bodu. V Teplicích prohrálo 0:3. Skóre otevřel ve 36. minutě Fillo, po pauze se dvakrát prosadil Vaněček. Hosté na zásahy domácích nedokázali odpovědět.

Lépe začaly Teplice, ale Krobův pokus nebyl přesný. Převaha žluto-modrých trvala jen úvodních několik minut, než Slovácko srovnalo krok. Hra se ale odehrávala hlavně kolem středového kruhu bez větších šancí na jedné, či druhé straně.

Fotbal mnoho pohledných okamžiků nenabídl. Po necelé půlhodině hry Král prověřil Daňka tvrdou ránou zpoza šestnáctky a slovácký gólman nadvakrát dokázal míč zkrotit. To už se mu ale nepodařilo ve 36. minutě, kdy se po rohu prosadil nebráněný Martin Fillo. Další šanci střelec úvodního gólu připravil další možnost pro Jana Rezka, ale Daněk zasáhl.

Po pauze měl každý tým po jedné šanci, ale Jan Rezek nebyl přesný, stejně jako na druhé straně Navrátil. Po sedmi minutách hry v druhé půli se pak prosadil povedenou střelou David Vaněček. Odpovědět mohl po standardce Zajíc, ale zamířil v tutové šanci mimo. Brejkovou situaci Navrátila lapil Diviš, stejně jako stoprocentní šanci Havlíka.

Šance Slovácka pak definitivně smazal po další standardní situaci svou druhou brankou David Vaněček. Hosté už odpovědět nedokázali.

Slovácko po dvou letech (od srpna 2015) prohrálo s Teplicemi, a to výsledkem 0:3. Vzhledem k výsledkům na ostatních stadionech kleslo na 13. příčku před Brno, Baník a Karvinou.