Report 14. kolo - 1.FC Slovácko - FK Viktoria Plzeň

Góly: 90+10. Reinberk - 17. Kopic, 36. Řezník, 58. Hejda, 71. Kopic
Žluté karty: 90+7. Kubala, 90+10. Navrátil - 14. Kopic, 28. Limberský
Počet diváků: 4302
Sestava Slovácka: Heča - Reinberk - Šumulikoski, Sadílek (59. Hellebrand), Petr, Navrátil, Juroška, Havlík (45. Machalík), Daníček - Zajíc (79. Kubala)
Sestava soupeře: Kozáčik – Řezník, Hejda, Hubník (C), Limberský – Hořava, Hrošovský – Petržela (90+11. Čermák), D. Kolář, Kopic (90+5. Pilař) – Bakoš (69. Řezníček)

Modro-bílí doma podlehli Viktorii Plzeň 1:4. Skóre zápasu otevřel Kopic, před poločasem zvyšoval Řezník. Do vedení 4:0 dostal hosty Hejda a druhou brankou v zápase Kopic. V závěru snížil Reinberk.

Slovácko proti Plzni začalo dobře. V úvodu drželo míč, i když o první šanci se postaral Kolář. Z penaltového puntíku mířil nad. Na druhé straně tvrdě pálil Navrátil, ale Kozáčik byl připravený.

Do dobrých pozic se dostali Zajíc a Havlík, ale ani jeden z hráčů nedokázal zakončit. Na druhé straně Heča vychytal šanci Kopice, ovšem po rohu už na něj byl krátký. Jan Kopic se zjevil na hranici malého vápna a poslal hosty do vedení.

Plzeň hru opanovala. Po dlouhém pasu byl sám před Hečou Bakoš, ale mířil těsně mimo. Ještě do pauzy šla ale Viktoria do vedení. Penaltu Koláře ještě Heča skvěle vyrazil, stejně jako dorážku Hrošovského, na dorážku Radima Řezníka už byl krátký.

Druhý poločas začali domácí bez Havlíka, zato s Machalíkem. Do šance se dostal aktivní Sadílek, ale Kozáčik zakročil a na druhé straně po standardce udeřil Lukáš Hejda.

Heča se vytáhl i za stavu 0:3 proti šancím Petržely a Bakoše. Nešťastný zápas domácích dokonal Jan Kopic čtvrtou brankou Plzně, nato symbolicky vypadl proud a zápas byl přerušen.

Posledních několik minut přineslo živelný ofenzivní fotbal s gólovkami na obou stranách. Nakonec síť branky rozvlnil čestným úspěchem Petr Reinberk. Slovácko – Plzeň 1:4.