Report 16. kolo - 1.FC Slovácko - FC Vysočina Jihlava

Góly: 49. V. Daníček, 51. Petr – 26. J. Krejčí
Žluté karty: 57. S. Hofmann – 43. Urblík, 55. Popović
Počet diváků: 3594
Sestava Slovácka: Heča - Šimko, Reinberk, Hofmann - Šumulikoski, Sadílek, Petr (73. Havlík), Navrátil (89. Tkáč), Juroška, Daníček - Zajíc (45. Kubala)
Sestava soupeře: Rakovan – Fulnek (86. Smejkal), Tlustý, J. Krejčí, Keresteš – Vaculík (C) (73. N. Daníček) – Urblík, Záviška, Zoubele, Popović (65. Klíma) – D. Ikaunieks

Krejčí Slovácko nezlomil

Slovácko zvítězilo v domácím zápase s Jihlavou 2:1. Duel měl velmi dramatický průběh. Slovácko kopalo hned zkraje penaltu, ale neproměnilo. Hosty poslal do vedení Krejčí, ale těsně po pauze domácí otočili. Daníček vyrovnal a po dvou minutách obrat dokonal Petr.

Slovácko začalo utkání skvěle a tlak v šestnáctce přetavilo v penaltu. Stav ovšem zůstal 0:0, Zajíc branku těsně minul. Domácí byli častěji na míči, ale prudké centry dokázala Jihlava odvracet. Juroškův pokus zkrotil Rakovan.

Blesk z čistého nebe přišel ve 26. minutě. Do vedení šla Vysočina. O gól ze standardní situace se postaral Jiří Krejčí. Domácí se ale nezlomili a pokračovali v nátlakové hře. Obrovskou šanci měl Daníček, ale hlavou jen orazítkoval tyč. Dorážky Navrátila ani Šumulikoského gólem neskončily.

Jihlava ovšem čelila šancím domácích i nadále. Největší měl těsně před pauzou Daníček, který dostal ideální pas od Navrátila, v tutovce ale mířil těsně mimo.

Po pauze začalo Slovácko opět aktivně a tentokrát se už z branek radovalo. Velmi dobrou pětiminutovku načala střela Daníčka, kterou musel Rakovan vytěsnit na roh. Proti další šanci Vlastimila Daníčka už šanci neměl. Po přihrávce od Sadílka uklidil míč do sítě a vydal se na spanilou oslavnou jízdu.

O pouhé dvě minuty později slavil stadion v Uherském Hradišti vedoucí branku domácích. Přečíslení táhl Kubala, předložil pro Petra, který bez váhání poslal míč na bližší tyč. I nadále měli domácí řadu šancí, ale neproměňovali. Druhou branku mohl přidat Petr, ale rozvlnil jen boční síť.

Sadílek zase v brejku ukličkoval Tlustého, jenže nezakončil přesně. Definitivní rozhodnutí měl na kopačce Kubala, jenže ani ten nevyzrál na Rakovana, který proti němu bleskově vyběhnul. Slovácko to mrzet nemuselo. Jihlava si šance nevypracovala. Domácí zvítězili 2:1 a přezimují nad pásmem sestupu.