Report 17. kolo - FC Baník Ostrava - 1.FC Slovácko

Góly: 74. Poznar – 33. S. Hofmann, 51. Zajíc
Žluté karty: 54. Jirásek – 52. Zajíc, 74. S. Hofmann
Počet diváků: 6074
Sestava Slovácka: Heča - Hofmann, Divíšek, Břečka - Sadílek (78. Machalík), Petr (66. Navrátil), Juroška, Janošek, Havlík, Daníček - Zajíc (89. Kubala)
Sestava soupeře: Laštůvka – Pazdera, Psyché, Procházka, Fleišman – R. Hrubý (C), Jirásek – Fillo, Diop (46. Mičola), de Azevedo (59. Granečný) – Poznar

Slovácko zvítězilo na Baníku 2:1

Slovácko na úvod jara vyloupilo Baník. Skóre utkání otevřel ve 33. minutě Hofmann a Slovácko si do druhého poločasu odnesl vedení. V 51. minutě zvýšil Zajíc. Do hry Baník dostal necelých dvacet minut před koncem Poznar. Další branka už nepadla, Slovácko si v důležitém záchranářském boji připsalo vítězství.

Slovácko na úvod jara zajíždělo na půdu ostravského Baníku, který v zimní přestávce vydatně posílil svůj kádr.

V 19. minutě měl Baník zajímavou příležitost. Už to vypadalo, že míč mířící do pokutového území někdo z domácích hráčů tečuje, ale nakonec míč skončil v rukavicích gólmana Hečei.

Ve 30. minutě Slovácko vystihlo přihrávku domácích a Juroška z pravé strany poslal míč do pokutového území, ale míč Jakuba Petra přeletěl.

Ve 33. minutě přišel rohový kop, který Slovácko rozehrálo na krátko a následný centr do pokutového území našel Břečku, který míč posunul na Hofmanna, který otevřel skóre utkání 0:1.

Ve 40. minutě mohlo být ještě lépe a opět to bylo po rohovém kopu Petra, který hledal Janoška, jehož pumelice vyprášila rukavice Jana Laštůvky.

Ze druhého poločasu uběhlo šest minut a Slovácko vedlo o dvě branky. Jakub Petr našel hlavu Tomáše Zajíce, který poslal míč přesně k tyči – 0:2.

Baník se snížení dočkal v 75. minutě. Poznarovu hlavičku ještě obrana Slovácka zastavila, ale následná dorážka téhož hráče již skončila v síti – 1:2.

Baník po kontaktní brance ožil, ale druhou branku už nepřidal. Slovácko zvítězilo 2:1 a připsalo si do tabulky důležité tři body.