Report 18. kolo - 1.FC Slovácko - AC Sparta Praha

Góly: 70. Zajíc – 54. Drchal
Žluté karty: 20. Divíšek, 56. Janošek, 80. Petr – 46. V. Kadlec, 72. Plavšić, 78. Hovorka
Počet diváků: 4820
Sestava Slovácka: Heča - Hofmann, Divíšek, Břečka - Sadílek (77. Machalík), Petr, Juroška, Janošek, Havlík (57. Navrátil), Daníček - Zajíc
Sestava soupeře: Niță – Zahustel, Hovorka, Kaya, M. Frýdek – Kulhánek, Kanga – Ben Chaim (64. Plavšić), Stanciu, V. Kadlec (C) (83. Mustedanagić) – Drchal

Slovácko remizovalo se Spartou 1:1

Modro-bílí obrali o body Spartu, která přes zimu opět mohutně nakupovala. Po prvním poločase sice měli hosté více ze hry, branka ale nepadla. Tu vstřelil až po poločase z rohu Drchal. Nicméně Slovácko srovnalo zásluhou Zajíce na 1:1. Mělo i šance utkání otočit, ale utkání nezlomilo.

První poločas za mrazivého počasí začali lépe hosté. Měli převahu v kombinaci a přehrávali Slovácko, nicméně pouze po šestnáctku. Heča mnoho práce neměl. Naopak na druhé straně pálil ostře Janošek a po něm Daníček, ale situace brankou neskončily. Další potenciální šanci Slovácka zastavil praporek asistenta, Kangův pokus nebyl pro Heču nebezpečný.

Největší šanci měl Zahustel, ale ten usměrnil z hranice malého vápna nabídku z levé strany jen do břevna. Na druhé straně se v závěru poločasu objevil neobsazený Sadílek, ale ve složité pozici zakončil do prostoru, který hájil Nitu.

Ve druhém poločase Slovácko začalo herně výrazně lépe, jenže neubránilo dvě standardky a po druhé přišla branka Sparty. Stanciu prudkou nabídkou našel Václava Drchala, který uklidil míč do sítě. Inkasovaný gól, jako by hráče Slovácka nakopl. Ze šance po hodině hry ale čerstvý Navrátil mířil jen vysoko nad. Další pokud měl na noze Daníček, ale také nebyl přesný.

O branku se postaral až Tomáš Zajíc, který se ve vápně dostal k míči, zbavil se obránce a prostřelil bezmocného Nita. Další šanci vrátit Spartě vedení měl Zahustel, ale Heča jeho šanci skvěle zlikvidoval, stejně jako dorážku Kadlece.

Šest minut před koncem po rohu hlavičkoval Břečka a Nitu jeho pokus tak tak vyrazil do strany. Slovácko bylo blízko získání všech tří bodů, nakonec se s vymrzlým stadionem loučilo remízou 1:1.

14 Josef Divíšek 90 - 1 -