Report 19. kolo - SK Sigma Olomouc - 1.FC Slovácko

Góly: 36. Řezníček
Žluté karty: 39. Plšek, 44. Falta - 13. S. Hofmann, 87. Janošek
Počet diváků: 3087
Sestava Slovácka: Heča - Juroška, Hofmann, Divíšek, Břečka - Sadílek (80. Machalík), Petr (89. Kubala), Navrátil (80. Rezek), Janošek, Daníček - Zajíc
Sestava soupeře: Heča – Juroška, S. Hofmann, Břečka, Divíšek – Navrátil (80. Jakub Rezek), Janošek, Sadílek (80. Machalík), V. Daníček (C), Petr (90+2. Kubala) – Zajíc.

Slovácko prohrálo v Olomouci

Fotbalisté Slovácka padli v Olomouci a poprvé na jaře skončili bez bodů. Sigma zvítězila 1:0 díky brance Řezníčka z 36. minuty zápasu. Největší šanci vyrovnat měl ve druhém poločase Zajíc, ale brankáře Buchtu nepřekonal.

Slovácko přitom nezačalo zdaleka špatně. Po rohu pálil Sadílek z vápna nad. O chvíli později stejný hráč připravil míč pro Zajíce, který ale v dobré šanci netrefil ideálně a Buchta míč podržel. Šance Navrátila také neskončila brankou, protože bývalý olomoucký hráč v dobré šanci neseřídil mířidla.

A tak se z vedení radovali Olomoučtí. Po Hečově chybě dostal míč Jakub Řezníček a bez potíží poslal domácí do vedení. Ti si přitom do té doby vypracovali jen jednu větší šanci, ve které se ocitl Vepřek.

Po pauze bylo Slovácko nadále hladové a soupeře přehrávalo. V obrovské šanci se ocitl po hodině hry Zajíc, ale vracející Vepřek ho povalil a rozhodčí Proske nechal hru běžet. Penalta se nepískala. Modro-bílí byli ovšem i nadále lepší. Aktivita mohla přinést branku v 69. minutě, kdy po dobré práci Navrátila byl blízko brance opět Zajíc, ale zakončení prováhal.

Také v poslední dvacetiminutovce bylo Slovácko lepší. Kombinovalo, mělo tlak, ale brankové šance už nepřicházely. Brankář Reichel, který dochytával za zraněného Buchtu, už moc práce neměl. Slovácko jede z Olomouce domů s prázdnou, především kvůli chybám v koncovce.