Report 20. kolo - 1.FC Slovácko - Bohemians 1905

Góly: 79. Daníček
Žluté karty: 82. Daníček - 81. Tetteh
Počet diváků: 4019
Sestava Slovácka: Heča - Šimko, Divíšek, Břečka - Sadílek (62. Machalík), Petr (70. Kubala), Navrátil (89. Rezek), Juroška, Janošek, Daníček - Zajíc
Sestava soupeře: Fryšták – M. Dostál, Šmíd, Hůlka, Kocić – Jindřišek (C), M. Hašek – Reiter, Mašek (59. Tetteh), Bartek (73. Záviška) – Nečas (82. Dias)

Daníček krásnou ranou sestřelil Bohemku

Slovácko v důležitém zápase dokázalo přetlačit Bohemians. Zápas, který nenabídl velké množství šancí, rozhodl v 79. minutě nádhernou ranou Daníček

Zápas v dobrém a bojovném tempu začal aktivně z obou stran. Nicméně složitější kombinace žádná ze stran nepředvedla. Jako první zahrozili klokani, ale Haškova střela zpoza vápna minula zařízení.

Slovácko se snažilo soupeře tlačit po stranách, aktivnější bylo křídlo Navrátila s Juroškou. Nicméně centry ze stran sbírala hostující obrana bez větších potíží.

Na výraznější šance diváci čekali až do závěru poločasu. Nejdříve Juroškův centr z pravé strany srazil na hranici vápna ramenem či rukou Šmíd na roh, domácí se dožadovali penalty marně. Po rohu hrozil hlavou Břečka, ale Fryšták jeho pokus chytil.

Po pauze byla k vidění opět spíše bojovnost obou týmů ve středu hřiště, než kombinace okolo vápna a šance. Stojaté vody rozvlnil až střelou ze střední vzdálenosti opět Hašek. O chvíli pozděij Heča musel zasahovat proti střele střídajícího Tetteha na bližší tyč. Následně zasahoval Heča i proti Haškovi.

Utkání rozhodl v 79. minutě nádhernou ranou z halfvoleje zpoza vápna Vlastimil Daníček. Jeho rána s plochou drahou letu skončila přesně v šibenici. Bohemka otevřela hru, přibylo karet, faulů i kouskování hry. Rozhodnout mohl hlavou Šimko, ale brankář Fryšták jeho pokus vytáhl mimo. Domácí to ale nemrzelo. Slovácko získalo důležité vítězství 1:0.