Report 22. kolo - 1.FC Slovácko - FC Slovan Liberec

Góly: 8. Pulkrab
Žluté karty: 20. Janošek, 72. Daníček, 77. Navrátil - 16. Kerbr, 19. Mikula, 77. Karafiát, 90. Breite
Počet diváků: 4226
Sestava Slovácka: Heča - Šimko, Divíšek, Břečka - Sadílek (60. Kubala), Petr (78. Rezek), Navrátil, Juroška, Janošek (45. Machalík), Daníček - Zajíc
Sestava soupeře: Hladký – Coufal (C), Karafiát, Mikula, Kerbr (46. Knejzlík) – Breite, Folprecht, Havelka, Potočný (86. Bartl) – Oscar – Pulkrab (64. W. Da Silva)

Slovácko Pulkraba nezastavilo

Slovácko doma podlehlo Liberci 0:1 gólem Pulkraba z osmé minuty zápasu. Modro-bílí měli v prvním i druhém poločase dostatek šancí, které ale nedokázali zužitkovat. Ještě za stavu 0:0 měl střeleckou příležitost Juroška. V prvním poločase mohli vyrovnat Šimko nebo Daníček. Po pauze ještě více hrozila pravá strana. Hladký ale neinkasoval.

Diváci v prvním poločase sledovali velmi atraktivní fotbal. Úvodní velkou šanci zápasu měl Juroška, kterému nabídl nádhernou přihrávkou gólovku Daníček. Šanci slováckého krajního obránce vytáhl skvělým zákrokem Hladký. Otřepané fotbalové nedáš-dostaneš se potvrdilo vzápětí.

V osmé minutě Kerbr nacentroval z levé strany a Matěj Pulkrab poslal Liberec do vedení, když se prosmýkl mezi obránci. Slovácko neustalo v aktivní hře a po rohovém kopu hlavičkoval Šimko zevnitř vápna jen těsně nad. V dalším dění vystihl ledabylou rozehrávku Hladkého Daníček, ale míč mu v rozhodující fázi uskočil.

Po pauze Slovácko šlo na soupeře v pozměněné sestavě. Janoška nahradil Machalík. Hra byla stále atraktivní, nicméně oproti prvnímu poločasu ubylo techniky a přibylo soubojů.

Pravá strana Slovácka předváděla vynikající fotbal. Navrátil byl aktivní v posílání centrů do vápna. Jeho pokus z 56. minuty ohrozil Hladkého, ale Zajíc se k dorážce neprocpal.

Tutovou šanci srovnat utkání připravil Navrátil krásným pasem Zajícovi, ale ten z malého vápna nedokázal usměrnit míč do odkryté brány. O chvíli později Šimkův střílený centr jen těsně minul tyč.

V závěrečném tlaku Rezek dvakrát vybízel spoluhráče ve vápně ke střelbě, ale jeho pasy nebyly dostatečně přesné. Slovácko v zajímavém zápase prohrálo s Libercem 0:1 po gólu Pulkraba. V následujícím kole cestují modro-bílí do Karviné.