Report 24. kolo - 1.FC Slovácko - Zbrojovka Brno

Góly: 58. Juroška
Žluté karty: 63. Juroška - 19. Vraštil, 34. Polák, 90. Melichárek
Počet diváků: 5048
Sestava Slovácka: Heča - Krejčí, Divíšek, Břečka - Sadílek, Petr (61. Rezek), Navrátil (84. Šimko), Juroška, Havlík, Daníček - Zajíc (78. Kubala)
Sestava soupeře: Melichárek (C) – Vraštil, Pavlík, Kryštůfek, Sukup – Polák (79. Ashiru), Sedlák – R. Acosta, Michal Škoda, Juhar (70. T. Pilík) – Bazeljuk (46. Zikl)

Slovácko porazilo Zbrojovku 1:0

Slovácko v důležitém záchranářském souboji porazilo Zbrojovku 1:0 a připsalo si důležité body do tabulky. Modro-bílým vystřelil vítězství ve druhém poločase krásnou ranou Juroška. Domácí byli většinu zápasu lepším mužstvem, i když Brno po obdržené brance převzalo iniciativu a začalo více útočit.

Slovácko se snažilo od první minuty zápasu držet míč na kopačkách, i když v prvních minutách byla na hráčích znát nervozita. A tak měl první šanci utkání Škoda, ale jeho pumelice z hranice vápna Heču nemohla zaskočit.

Brno mělo úvodní pasáž o něco lepší. Bylo přímočařejší ve hře do brány, jeho aktivitu narušil střelou do brány Daníček. Připravený byl Melichárek. Slovácko postupně přitahovalo šrouby a ve 23. minutě mohlo jít do vedení. Juroška prošel po straně a našel Sadílka. Ten si míč vytáhl ke střele, ale trefil bránícího hráče.

Další velkou šanci měl po půlhodině hry Bazeljuk, který se dostal ke dvěma zakončením, ale Heču nepřekonal. Ve zbytku poločasu měli domácí dvě šance, ale Petrova střela šla nad a Juroškův kroucený míč vytáhl Melichárek nad.

Na začátku druhého poločasu měla Zbrojovka tutovku. K Juharovi se vykulil míč, ale hostující záložník minul odkrytou bránu.

Brno potrestal Jan Juroška. Unikl po pravé straně, obhodil si obránce a krásnou střelou na zadní tyč poslal Slovácko do vedení.

Od šedesáté minuty byla ovšem aktivnější Zbrojovka. Slovácko se stáhlo do obranné ulity. Z protiútoku se ke střele dostal Navrátil, ale Melichárek předvedl precizní zákrok. Brno prostřídalo a dostalo se do většího tlaku, ale Škoda mířil ve velké šanci mimo. Slovácko vedení ubránilo a zvítězilo 1:0.