Report 25. kolo - 1.FC Slovácko - Dukla Praha

Góly: 39. Havlík, 45. Havlík (pen.)
Žluté karty: 34. Podaný
Počet diváků: 4362
Sestava Slovácka: Heča - Krejčí, Juroška, Divíšek, Břečka - Sadílek, Petr (79. Rezek), Navrátil (70. Machalík), Havlík, Daníček - Zajíc (62. Kubala)
Sestava soupeře: F. Rada – Milošević, Ostojić (46. Preisler), Jiránek, Podaný (46. Bílovský) – Marek Hanousek, Bezpalec – Brandner, Albiach, Holík (73. Djuranović) – Schranz

Havlík dvěma góly sestřelil Duklu

Slovácko získalo do tabulky důležité tři body, když doma v atraktivním zápase porazilo Duklu Praha 2:0. O obě branky se v závěru poločasu postaral Havlík.

Utkání začalo z obou stran nervózním fotbalem. Chvíli držela míč Dukla, chvíli se o útočení snažilo Slovácko. Na šance ale nedošlo.

Až ve čtrnácté minutě se z otočky postaral o střelu Sadílek a Rada musel předvést první zákrok. O chvíli později Daníček vyslal do brejku Navrátila, který nabídl střelu Sadílkovi, ale Rada byl opět hodně rychle u tyče.

Slovácko se na soupeře dobře připravilo a pomocí brejků prohánělo obranu soupeře. Po jednom utekl Zajíc, ale nezakončil podle představ.

Ve 34. minutě pálil zpoza vápna jen těsně mimo Havlík. Slovácko soupeře nepouštělo do šancí, naopak samo hrozilo z několika situací, koncovka ovšem vázla.

Až se do míče v úctyhodné vzdálenosti opřel levačkou Marek Havlík a pověsil míč do šibenice Radovy brány. Stadion se začal radovat.

Radosti bylo ještě více, když Podaný poslal ve vápně k zemi Navrátila a Marek Havlík proměnil penaltu v poslední minutě první půle. Hned po přestávce mohl dokonce dovršit hattrick, ale hlavičkoval do náručí brankáře.

Hra se, minimálně co do počtu šancí, v následující pasáži uklidnila. Období míru ukončil až překvapivou střelou z třiceti metrů Břečka a orazítkoval břevno.

Slovácko poctivě bránilo a vysílalo ofenzivní hráče k rychlým výpadům do otevřené obrany. V jednom takovém brejku se dostal do šance Petr, ale nepřekonal Radu. Chvíli před koncem ještě hrozil Kubala, ale přestřelil.