Report 26. kolo - SK Slavia Praha - 1.FC Slovácko

0:0

Žluté karty: 45. Danny, 45+2. Souček - 24. Divíšek, 54. Navrátil, 86. V. Daníček
Počet diváků: 13118
Sestava Slovácka: Heča - Krejčí, Divíšek, Břečka - Sadílek, Petr (56. Zajíc), Navrátil, Juroška, Havlík (20. Machalík), Daníček - Kubala (82. Hofmann)
Sestava soupeře: O. Kolář – Bořil, Jugas, Deli (30. Ngadeu), Flo – Souček – Stoch, Danny, Bucha (62. Hušbauer), Zmrhal (68. Milan Škoda) – Necid

Cenný bod veze Slovácko z Edenu

Slovácko odehrálo v Edenu bezbrankový první poločas. Na začátku druhé půle mohl hosty poslat do vedení poslat Krejčí, ale minul. Slovácko následně urputně bránilo a ubojovalo remízu 0:0.

Slovácko začalo na Slavii aktivně. Sadílek si dokonce připsal první střelu zápasu, ale v těžké pozici levačkou minul. O poznání vážnější už byla v páté minutě šance Navrátila, který dostal kolmou přihrávku za obranu. Ve velké šanci ovšem minul Kolářovu bránu.

Poté se hosté odmlčeli a začala hrát více Slavia. Nejdříve Daníček zblokoval zajímavou střelu Necida zpoza vápna. Poté se po dvaceti minutách hry zranil Havlík, kterého ve středu hřiště nahradil Machalík.

Další příležitost měl Danny, ale zpoza vápna těsně minul Hečovu branku. Slavia byla ve druhé části prvního poločasu výrazně lepší. Heča společně s obránci musel hasit řadu ošemetných situací ve vápně, především po standardních situacích.

Chvíli před pauzou měli domácí tři závažnější šance. Stoch ale mířil mimo, Flo narazil na Heču a v poslední minutě poločasu vyhlavičkoval pokus Součka z brankové čáry Břečka.

Po přestávce mělo jako první obrovskou šanci Slovácko. Po hodině hry Sadílek poslal centr do vápna a Krejčí v ideální pozici hlavičkoval těsně vedle. O chvíli později na druhé straně málem zapadl za tyčku ustřelený centr Floa. Velkou šanci měl na kopačce střídající Hušbauer, ale pálil mimo. Krátce po něm minul branku Stoch. Ten minul i po velmi nebezpečné standardní situaci.

Slovácko se v poslední čtvrthodině úporně bránilo, trenér Kordula vyztužil obrannou řadu čerstvým Hofmannem. Sešívaní dobývali slováckou pevnost, ale nedobyli. Udatná modro-bílá družina dokázala všechny míče mířící do vápna odvrátit.