Report 28. kolo - FK Viktoria Plzeň - 1.FC Slovácko

28. kolo - HET liga2017/18
Štruncovy sady 12. 5. 2018 | 18:30:00
1:1

Slovácko urvalo v Plzni bod

Slovácko ubojovalo na hřišti lídra tabulky remízu 1:1. Domácí nevyužili řadu šancí. Ve druhém poločase se trefil Kubala, ale na jeho trefu odpověděl Chorý.

Utkání začalo ze strany domácích zostra. Jako první hrozil už ve druhé minutě Petržela, ale Heča jeho pokus kryl. Na druhé straně se dostal ke střele Kubala, ale mířil jen do náručí Kozáčika. V deváté minutě se v tutovce objevil Krmenčík, ale bránící Krejčí jeho gólovku srazil na roh.

V prvních dvaceti minutách bylo před Hečou extrémně husto. Krmenčík ovšem největší šanci neproměnil, narazil na skvělého brankáře Slovácka. Na druhé straně zkusil pozornost Kozáčika slabě Sadílek.

Po pauze v 50. minutě na jedné straně trefil Hořava tyč a Zeman dorážel mimo. Hned z brejku hlavičkoval Navrátilův centr Petr jen těsně mimo. Obrovskou šanci Krmenčíka vyrazil Heča. Kopic z malého vápna netrefil branku.

Slovácká obrana byla poměrně průchozí, ale ani šance Kopice po hodině hry díky Hečovi brankou neskončila. Slovácko se nacházelo pod velkým tlakem a ztěžka odolávalo. Jenže potom v 71. minutě Petr vystihl rozehrávku Kozáčika a Filip Kubala se sám před plzeňským brankářem nemýlil.

Jenže Plzeň poslala na hřiště k útočníkům Krmenčíkovi a Chorému ještě Bakoše a extrémní tlak proměnila ve vyrovnávací branku Tomáše Chorého. Viktoria usilovala o přiblížení k mistrovskému titulu, ale Heča předváděl vynikající zákroky. Blýskl se i proti Kopicovi.

Viktoria získala v závěru utkání řadu standardek, sedm hráčů Slovácka dostalo žlutou kartu. Přesto se modro-bílí i ve čtyřech minutách nastavení ubránili a vezou z Plzně na Moravu cenný bod.

1. Jablonec 30 16 8 6 49:27 56

2.  30 14 11 5 43:25 53

3. Slavia 22 13 2 7 33:11 41

4. Plzeň 22 12 4 6 31:12 40

5. Olomouc 22 10 5 7 20:20 35

6. Teplice 22 8 7 7 20:17 31

7. Liberec 22 9 4 9 17:21 31

8. Ostrava 30 7 10 13 36:43 31