Report 29. kolo - 1.FC Slovácko - FC Fastav Zlín

Góly: 25. Sadílek - 79. Železník (pen.)
Žluté karty: 79. V. Daníček, 88. J. Krejčí - 55. Ekpai, 64. Bačo
Počet diváků: 6126
Sestava Slovácka: Heča - Reinberk, Krejčí, Juroška, Břečka - Sadílek, Petr (85. Zajíc), Navrátil, Janošek (73. Machalík), Daníček - Kubala
Sestava soupeře: Zlámal – Matejov, Bačo, Gajič, Bartošák – Jiráček, Traoré – Ekpai (90. Bijimine), Hnaníček (66. V. Vukadinovič), Holzer (76. Džafić) – Železník

Slovácko remizovalo se Zlínem 1:1

Modro-bílí mají jistou záchranu. Se Zlínem v atraktivním posledním domácím zápase remizovali 1:1. Slovácko poslal v prvním poločase hlavou do vedení Sadílek. Dlouho šlo za třemi body, jenže chvíli před koncem z penalty srovnal Železník.

Slovácko do utkání vstoupilo lépe než soupeř. Hrálo sebevědomě s míčem a bylo jisté i směrem dozadu. Dlouho neměla herní převaha vyjádření v žádné brankové příležitosti.

Jako první se do šance dostal Petr, obešel si Zlámala, ale z úhlu centrem nenašel před brankou žádného spoluhráče. Po něm byl neúspěšný v tutové šanci i Sadílek. Navrátilův ideální centr netrefil přímo před Zlámalem podle představ a brankář zasáhl.

Podruhé už ale Lukáš Sadílek nezaváhal a vstřelil svou první ligovou branku. Centr Jurošky našel slováckého záložníka na malém vápně, a ten se hlavičkou nemýlil.

Slovácko mělo i nadále o něco více ze hry, ale hosté začali hru postupně vyrovnávat. I když v závěru poločasu se bojovalo hlavně mezi šestnáctkami.

Po hodině hry vybojoval míč na polovině hřiště Kubala a upaloval vstříc brance. Měl možnost přihrát Navrátilovi, ale nakonec vystřelil a Zlínští jeho ránu srazili na roh. Další šanci připravil Navrátil pro Machalíka, ale jeho pokus z dobré pozice šel těsně mimo.

Kritická chvíle přišla deset minut před koncem. Daníček podle sudího fauloval ve vápně a hosté kopali penaltu, kterou o tyč proměnil Lukáš Železník.

Po brance zůstali domácí chvíli jako opaření, ale poté si začali postupně vytvářet tlak. Jenže na brankové příležitosti byli modro-bílí v závěru zápasu skoupí.

26 Jiří Krejčí 90 - 1 -