Report Pohár České pošty - FK Viktoria Plzeň - 1.FC Slovácko

Góly: 37. Hubník, 54. Bakoš – 19. Kubala, 63. Sadílek, 110. Hofmann
Žluté karty: 92. Čermák, 111. Řezníček
Počet diváků: 3775
Sestava Slovácka: Heča - Šimko, Reinberk, Hofmann - Šumulikoski, Sadílek, Petr (104. Hellebrand), Navrátil (119. Tkáč), Juroška, Havlík - Kubala (87. Yu)
Sestava soupeře: Hruška – Havel, Hejda, Hubník (C), Kovařík – Zeman, Živulič (54. Ivanschitz), Čermák, Pilař (70. Petržela) – Řezníček, Bakoš (79. Kolář)

Slovácko v poháru porazilo Plzeň

Slovácko odehrálo v Plzni skvělý zápas. Modro-bílé poslal do vedení Kubala, ale do poločasu vyrovnal Hubník a po přestávce otočil vývoj zápasu Bakoš. Hosté se ale nevzdali a do prodloužení poslal osmifinálové utkání svým gólem Sadílek.

Hosté začali zápas v Doosan Areně dobře. Měli větší držení míče a nepouštěli soupeře příliš k útočení. V prvním poločase soupeře jasně přestříleli. První vážnou šanci navíc proměnil svou první soutěžní brankou za áčko Slovácka v 19. minutě Filip Kubala.

Hra se na pár minut oběma stranám rozsypala, ale jiskru jí vetkl po necelé půlhodině pokus Petra, ale hlavičkoval jen na brankáře Hrušku. Domácí následně dokázali po hlavičce Romana Hubníka z rohového kopu vyrovnat.

Skóre se opět měnilo po pauze. Viktoriáni si vypracovali průnikovou přihrávkou velkou šanci, kterou proměnil Marek Bakoš. Slovácko si ale vytvořilo šance na vyrovnání, první Sadílkův pokus ještě Hruška zneškodnil, ale proti jeho další střele neměl šanci – 2:2.

V prodloužení k vidění příliš fotbalových šancí nebylo. Maličko více ze hry měli domácí, ale k brankovým příležitostem jejich snažení nevedlo. Standardní situace Slovácko přečkalo a ve 110. minutě rozhodl o postupu do čtvrtfinále Stanislav Hofmann. Plzeň totiž do konce prodloužení Heču výrazněji neohrozila.

Slovácko postoupilo po skvělém výkonu a výhře 3:2 nad Plzní do čtvrtfinále domácího poháru.