Report Pohár České pošty - FK Baumit Jablonec - 1.FC Slovácko

Góly: 24. Považanec, 63. Doležal, 76. Chramosta – 67. Kubala
Žluté karty: 41. Divíšek
Počet diváků: 1142
Sestava Slovácka: Daněk - Šimko, Divíšek (66. Sadílek), Břečka - Vasiljev, Šumulikoski, Petr (45. Rezek), Machalík, Havlík (45. Navrátil), Daníček - Kubala
Sestava soupeře: Hrubý – Holeš, Pernica, Lischka, Zelený – V. Kubista, Hübschman (32. Doležal), Považanec – Masoupust (87. Pleštil), Chramosta (83. Breda), Jovovič

Konec v poháru, Slovácko prohrálo v Jablonci 1:3

Slovácko prohrálo ve čtvrtfinále poháru v Jablonci 1:3. Domácí si vypracovali dvoubrankové vedení díky brankám Považance a Doležala. Za Slovácko snižoval v 67. minutě Kubala. Modro-bílí v závěru otevřeli hru v honbě za vyrovnáním, jenže toho využil třetí brankou Chramosta.

Utkání v chladném a mlžném počasí začalo opatrně. Domácím chyběli Trávník a Hanousek, Slovácko zase nastoupilo bez útočníka Zajíce. Slovácko si zpočátku vytvořilo řadu krátkých sekvencí, ve kterých soupeře přehrávalo. Obrana Jablonce byla ovšem před Hrubým pevně sevřená.

První vážnější šanci měli domácí, kteří po dvaceti minutách vyslali do šance Chramostu. Toho ale domácí obrali o míč. Ve 24. minutě už ovšem Jablonec skóroval. Po pravé straně unikl Jakub Považanec a střelou na delší tyč překonal brankáře Daňka.

Do konce poločasu měli hosté ještě dvě šance. Nejdříve po rohovém kopu prosvištěl míč těsně kolem Daňkovy tyče a o pár minut později mířila mimo i technická rána Masopusta.

Po pauze, ve které Slovácko dvakrát střídalo, se obraz hry příliš nezměnil. O něco nebezpečnější byli domácí, velkou šanci měl Chramosta, ale mířil mimo. Po hodiěn hry už ovšem vedení Jablonce na 2:0 navýšil Martin Doležal. Odpověď Slovácka přišla záhy, když byl ve vápně dost důrazný Filip Kubala.

Hosté otevřeli hru ve snaze vyrovnat, ale byl to naopak Jablonec, kdo slavil následující branku. Nejdřív Slovácko zachránila tyčka, ale dorážka Jana Chramosty se už do brány beze zbytku vešla. Modro-bílí i nadále tlačili, ale šance přicházely na straně hostů, kteří kontrovali do otevřené obrany. Skóre se už ale nezměnilo. Slovácko mezi čtyři nejlepší nepostoupilo.