Report 2. kolo - 1.FC Slovácko - FC Baník Ostrava

Góly: 22. Kuchta, 90+2. Kubala - 35. Holzer
Žluté karty: 33. Juroška, 44. Navrátil, 67. Kuchta - 36. Diop, 76. Stronati, 82. J. Pokorný, 90. O. Šašinka
Počet diváků: 6389
Sestava Slovácka: Daněk - Reinberk, Krejčí, Juroška, Hofmann - Sadílek, Petr, Navrátil (89. Šimko), Havlík (68. Machalík), Daníček - Kuchta (88. Kubala)
Sestava soupeře: Laštůvka – Pazdera, Šindelář, Stronati, Fleišman – Fillo, Jirásek (74. O. Šašinka), Jánoš (80. J. Pokorný), Holzer (63. Granečný) – Diop, Baroš

Slovácko slaví domácí výhru, porazilo Baník 2:1

Slovácko doma zvítězilo nad Baníkem 2:1 po gólech Kuchty a Kubaly. Domácí vstřelili vítězný gól v poslední minutě nadstavení.

Utkání v parném červencovém odpoledni odstartovalo aktivně z obou stran. Maličko lepší byli směrem dopředu hosté, kteří v úvodní patnáctiminutovce měli ze hry přece jen více. Jako první ohrozil Daňka Jánoš, ale minul branku střelou ze střední vzdálenosti.

Poté poprvé hrozilo Slovácko, když si po rohu našel míč úplně volný Sadílek, ale z voleje poslal míč jen do klubka před brankou. Žádný hráč v bílém ale neusměrnil nabídku do branky.

Slovácko se radovalo z první domácí branky v novém ročníku Fortuna:ligy ve 22. minutě. Z otočky se do míče opřel Jan Kuchta a překonal bezmocného Laštůvku. Ten se po míči natahoval marně.

Domácí hráli po vstřelené brance se soupeřem vyrovnanou partii. Hra se trochu zklidnila a míč už neputoval tak často nahoru-dolů. Ve 35. minutě ale Baník udeřil. Po standardní situaci se balon vykulil k osamocenému Danielu Holzerovi, který srovnal. Do poločasu další branka nepadla.

Do druhé půle vstoupilo aktivněji Slovácko, ale dlouho si výraznější příležitost nevytvořilo. Naopak na druhé straně v 72. minutě prošel za obranu Granečný, ale tísněn Hofmannem Daňka nepřekonal, stejně jako později Jirásek.

Zápas mířil k remizovému závěru, když Slovácko dostalo možnost výhodné standardní situace. Proti pokusům Slovácka dvakrát skvěle zasáhl brankář Laštůvka, na dorážku Filipa Kubaly už byl ale krátký a modro-bílí zvítězili 2:1.