Report 3. kolo - AC Sparta Praha - 1.FC Slovácko

1:0

Góly: 32. Tetteh
Žluté karty: 45. Tetteh, 55. Radaković, 84. Niță, 90. Plavšić – 14. S. Hofmann, 88. V. Daníček
Sestava Slovácka: Daněk - Reinberk, Krejčí, Hofmann - Sadílek, Petr (72. Rezek), Navrátil (45. Kalabiška), Juroška, Havlík, Daníček - Kuchta (18. Kubala)
Sestava soupeře: Niță – Chipciu, Kaya, Radaković, Costa – M. Frýdek – Stanciu (90+4. Kulhánek), Kanga (86. Sáček), Plavšić – Tetteh, Josef Šural (C) (75. V. Vukadinović)

Slovácko prohrálo na Spartě 0:1

Modro-bílí prohráli se Spartou 0:1 po brance Tetteha z prvního poločasu a nezlomili tak nelichotivou sérii utkání na Letné.

Slovácko začalo aktivně a dobrým napadáním znepříjemňovalo Spartě rozehrávku. Do první šance se dostal Daníček, ale jeho rána ze střední vzdálenosti nebyla přesný. Nepříjemný okamžik pro Slovácko přišel po dobrém začátku v 18. minutě, kdy nuceně střídal Jan Kuchta.

Sparta zahrozila o chvíli později, když Stanciu stočil svou střelu na bližší tyč a Daněk vytáhl přesvědčivý zákrok. Stejně tak si poradil za pár minut se šancí Šurala, který se sám zjevil před brankou.

Ve 32. minutě otevřel skóre utkání bývalý hráč Slovácka Benjamin Tetteh, který za bezmocného Daňka dorazil střelu Plavšiče.

Na druhé straně předvedl pohlednou individuální akci Havlík a jeho střela zpoza vápna jen těsně přeletěla břevno. Další šanci měl před pauzou Daníček, který vystihl rozehrávku soupeře, ale ani jeho střela nenašela cíl.

Ve druhém poločase pokračovalo Slovácko v aktivitě. Velkou šanci měl Havlík, ale jeho střelu Nita tak tak zachytil. Tutovku měl po povedeném pasu agilního Havlíka Kubala, ale hlavou minul branku, stejně jako o chvíli později Reinberk.

Následně hráli sparťané dvakrát rukou ve vápně, ale sudí Proske i za pomoci videa neposoudil ani jednu ze situací jako penaltovou.

V závěru už hosté tlak v branku neproměnili a utkání skončilo vítězstvím Sparty 1:0.