Report 4. kolo - 1.FC Slovácko - SK Sigma Olomouc

Góly: 32. Hofmann, 73. Sadílek, 82. S. Hofmann - 54. Houska
Žluté karty: 86. Machalík, 89. S. Hofmann, 90. Sadílek - 59. Pilař
Počet diváků: 4769
Sestava Slovácka: Daněk - Krejčí, Kadlec (70. Reinberk), Juroška, Hofmann - Sadílek, Petr (61. Kalabiška), Navrátil (85. Machalík), Havlík, Daníček - Zajíc
Sestava soupeře: Reichl - Hála, Štěrba, Jemelka, Vepřek - Kalvach - Zahradníček (76. Nešpor), Plšek, Houska, Pilař (61. Texl) - Yunis (65. Falta)

Stanislav Hofmann dal dva góly Olomouci

Modro-bílí doma zůstávají stoprocentní. Proti Sigmě otevřel skóre Hofmann v prvním poločase. Po pauze srovnal Houska, ale domácí dokázali zápas zlomit na svou stranu. Vítěznou branku vstřelil Sadílek a pojistku přidal druhou brankou Hofmann.

Lépe do zápasu vstoupili hosté, kteří si připravili v úvodní desetiminutovce tři dobré příležitosti, ale nedokázali je proměnit. Vepřek mířil mimo stejně jako Zahradníček. Nejblíž gólu byl Houska, kterého skvěle vychytal Daněk.

Poté Slovácko hru srovnalo a začalo samo hrozit. Po necelé půlhodině hry se do gólové pozice dostal Zajíc, ale nebyl dostatečně důrazný. Další šanci měl po rohu, ale brankář zasáhl.

V další šanci už se Slovácko radovalo. Nakrátko rozehraný roh hlavou poslal za Reichla Stanislav Hofmann.

Blízko trefě na 2:0 byl chvíli před poločasem Sadílek, ale jeho prudký pokus zpoza vápna vyrazil pohotový Reichl.

Slovácko ve druhém poločase neudrželo vedení dlouho. Po chybě v obraně se dostal ke střele David Houska a střelou k tyči srovnal.

Sigma potom byla aktivnější, ale Slovácko podruhé neinkasovalo. Dvakrát dokázalo soupeře vystavit pohotově do ofsajdu.

V 73. minutě opět strhlo kormidlo zápasu na svou stranu. Juroška poslal centr do vápna, který hlavou usměrnil do sítě Lukáš Sadílek.

Výhru domácích korunoval po rohovém kopu v 82. minutě svou druhou brankou v zápase Stanislav Hofmann. Slovácko doma zatím získalo maximální počet bodů.